Seznam olympijských medailí, které Češi získali v Londýně

7:00
Česká výprava čtyřmi zlatými vyrovnala dosud nejúspěšnější hry v historii samostatného státu v Atlantě 1996. Před šestnácti lety Češi získali celkem jedenáct medailí, o jeden bronz víc než letos. Připomeňte si české hrdiny z Londýna.

Barbora Špotáková je po trimfu v Londýně dvojnásobnou olympijskou vítězkou foto: ČTK

Zlaté medaile vybojovali:

• oštěpařka Barbora Špotáková
    Obhajoba splněna. Barbora Špotáková podruhé vyhrála olympijské hry. V londýnském finále vedla od prvního pokusu a triumf z Pekingu obhájila v letošním světovém maximu 69,55 metru.
  • skifařka Miroslava Knapková
    První zlato pro Česko v Londýně získala Miroslava Knapková. Zajela fantastický závod a zaslouženě vyhrála způsobem start - cíl, přestože jela s natrženým žeberním svalem.
  • moderní pětibojař David Svoboda
    Premiérové olympijské pětibojařské zlato pro Českou republiku získal David Svoboda. V olympijském rekordu porazil v závěru kombinované disciplíny běhu a střelby Číňana Cchao Čung-žunga
  • biker Jaroslav Kulhavý
    Poslední české vystoupení v Londýně se zablýskalo zlatem. Jaroslav Kulhavý vyhrál závod v cross country. Na letošních hrách získal čtvrté české zlato a celkově desátou medaili. Zároveň jde o první cyklistickou medaili pro samostatné Česko.

Stříbro získali:

Bronz oslavili:

• překážkářka Zuzana Hejnová
    Medaile se dočkala a rovnou na olympijských hrách. Hejnová časem 53,38 sekundy se na devět setin přiblížila vlastnímu českému rekordu a získala první cenný kov z významné seniorské akce.
  • čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba
    Kvůli dopingu měl čtyřkajak startovat v jiném složení, nakonec byl však Štěrba ohledně dopingu očištěn. Kajakáři nakonec získali bronz.
  • střelkyně Adéla Sýkorová
    Sýkorová vybojovala životní úspěch za vítěznou Američankou Jamie Lynn Grayovou a Srbkou Ivanou Maksimovičovou. Sýkorová navázala na pekingské stříbro Kateřiny Emmons.