Sevilla před cestou do Liberce remizovala s Valladolidem

23:00
MADRID - Fotbalisté Sevilly, které ve čtvrtek čeká duel základní skupiny Evropské ligy v Liberci, ztratili v posledních deseti minutách dvougólové vedení nad Valladolidem a v devátém kole španělské ligy uhráli remízu 2:2. Elche zdolalo Betis Sevilla 2:1 a po čtyřiceti letech v soutěži naplno bodovalo třikrát v řadě.

Sevilla. foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 9. kolo

Granada - Getafe 0:2 (47. vlastní Murillo, 55. León)

Almería - Vallecano 0:1 (78. Gálvez)

Betis Sevilla - Elche 1:2 (41. Molina - 29. Del Moral, 34. Fidel)

Valladolid - FC Sevilla 2:2 (81. Manucho, 84. Ebert - 2. Bacca, 31. Moreno)

Ještě o zápas delší sérii má Getafe, které díky výhře 2:0 nad Granadou vyrovnalo klubový rekord v počtu vítězství za sebou. Sevilla získala náskok už ve druhé minutě, kdy středopolař Vitolo zpracoval na hranici pokutového území míč pro útočníka Carlose Baccu a ten uspěl se střelou na zadní tyč. Druhý gól přidali svěřenci kouče Unaie Emeryho po dalším pokusu z větší vzdálenosti z kopačky Alberta Morena.

Slibné vedení ale v první venkovní vítězství v sezoně Sevilla neproměnila. V 81. minutě snížil hlavou Manucho a tři minutu nato zakroutil parádně přímý kop do branky Patrick Ebert. Trenér Emery, jehož tým se s Libercem utká ve čtvrtek a poté Slovan přivítá hned 7. listopadu na domácím hřišti, dnes nasadil sestavu: Beto - Cala, Pareja, Navarro - Figueiras, Carrico, Iborra, Moreno - Vitolo, Bacca (80. Gameiro), Samperio (87. Perotti).

Elche nastartovalo svou sérii na konci září výhrou 1:0 nad Celtou Vigo, která byla jeho premiérovou v první lize od února 1989. V následujícím kole přišla výhra nad Espaňolem Barcelona a dnes klub z jihovýchodu Španělska znovu nezaváhal. Ve 29. minutě ho poslal do vedení Manu del Moral a hned o pět minut později zvýšil náskok Fidel. Betis Sevilla ještě před přestávkou kontroval díky Jorgemu Molinovi a po přísném vyloučení Dominga Cismy hrál prakticky celý druhý poločas proti deseti, vyrovnat ale nedokázal.

Getafe pomohl k výhře nevydařený výkon obránců Granady. Už během třiceti minut stihl dostat dvě žluté karty Pape Diakhaté, těsně po pauze pak otevřel skóre jeho kolega ze stoperské dvojice Jeison Murillo vlastním gólem. O druhou branku madridského týmu se postaral Pedro León.