Sestupující Žižkov potěšil fanoušky. Porazil Budějovice

12:12
PRAHA - Fotbalisté sestupujícího Žižkova porazili v 28. kole první ligy na svém hřišti České Budějovice 2:0 a po čtyřech zápasech naplno bodovali. Dynamo na hřišti pražského celku podlehlo v jedenáctém z dvanácti ligových utkání a zůstává desáté. O páté výhře Viktorie v sezoně rozhodli v prvním poločase Jiří Valenta a po změně stran Matej Sivrič.

Anton Sloboda ze Žižkova (vlevo) a Rudolf Otepka z Budějovic foto: ČTK

Oba týmy udělaly nečekané změny na postu gólmana. V brance Žižkova si odbyl prvoligový debut Marek Boháč, mezi třemi tyčemi Dynama se zase poprvé v jarní části objevil Zdeněk Křížek.

Žižkov - Budějovice 2:0

Branky: 27. Valenta, 73. Sivrič. Rozhodčí: Nenadál - Ubias, Zlámal. ŽK: Sivrič, Valenta - Riegel, Brezinský. Diváci: 1128.

K první střele se dostali ve čtvrté minutě domácí, ale Kalod ve skluzu netrefil. Za osm minut se do pokutového území Budějovic probíjel Milosavljev, ale jeho průnik zlikvidovali na poslední chvíli Křížek s Řepkou. Z následného rohu pak hlavičkoval těsně vedle znovu Kalod.

Žižkovští v úvodu hosty jasně přehrávali. V 22. minutě pozorný Křížek vyrazil Hílkovu tvrdou ránu na roh a krátce nato si poradil i s Valentovým nedůrazným pokusem. Záložník, hostující z Jablonce, si spravil chuť o chvíli později, kdy po uvolnění v pokutovém území už zamířil přesně.

Čtyři minuty před koncem poločasu si Jihočeši málem vstřelili vlastní gól, ale Novákův nepovedený odkop skončil na tyči. Ani po přestávce si nedokázali hráči Budějovic vypracovat výraznější brankovou příležitost.

Pojistku pro Žižkov naopak mohl přidat po hodině hry Sivrič, ale jeho pokus k tyči zneškodnil dalším výborným zákrokem brankář Křížek.

Další souboj těchto aktérů už dopadl v 72. minutě lépe pro nejlepšího chorvatského střelce týmu, který po rychlém brejku českobudějovického gólmana zkušeně přehodil a připsal si čtvrtý gól v sezoně. Až v závěru se probudili i hosté, ale dvě Sandrovy střely zlikvidoval gólman Boháč.