Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Šestihodinové drama u konce, Štěpánek porazil Karloviče 16:14 v pátém setu

US Open

15:11aktualizováno  20:16
POREČ - Nekonečné drama v Poreči je za námi. Bez jedné minuty šest hodin hráli na kurtu Ivo Karlovič a Radek Štěpánek v úvodním zápase semifinále Davis Cupu mezi Chorvatskem a Českem. Tak dlouho se čekalo na závěrečný brejk, který k radosti českých fanoušků získal Štěpánek a vyhrál po setech 6:7 (5), 7:6 (5), 7:6 (6), 6:7 (2) a 16:14.

Radek Štěpánek. foto: ČTK

Štěpánek - Karlovič 6:7 (5), 7:6 (5), 7:6 (6), 6:7 (2) a 16:14

Procentuální úspěšnost prvního podání: 70% - 68% Esa:78-18 Procentuální úspěšnost druhého podání: 93% - 91% Nevynucené chyby: 70-50
Dvojchyby: 5-7
Vítězné míče: 172 - 170
Brejkboly: 1/3 - 2/2

Štěpánek ztratil hned první podání, ale hned ho dokázal získat zpátky. Pak už si oba borci svůj servis podrželi a první sada tak došla do tie-breaku, kde byl lepší Karlovič.

Ve druhém setu se český tenista výrazně zlepšil, svá podání vyhrával suverénně a nutil Chorvata bojovat o ta svá. Nakonec však i druhý set dospěl do tie-breaku, kde Štěpánek potvrdil své zlepšení a vyhrál 7:5.

Třetí set odehráli oba tenisté poměrně rychle, oba získávali svá podání celkem snadno. V tie-breaku ovšem byl Štěpánek už nad propastí, prohrával 3:0 a 4:1, ale nakonec zabojoval a získal set.

Podle stejného scénáře se odehrál i čtvrtý set. Více štěstí i umu na straně Karloviče znamenalo, že zápas rozhodne až pátá sada. Ta nakonec určila vítěze až po 28 hrách. Štěpánek ukázal velkou trpělivost i srdce bojovníka a vyhrál v bitvě, která vejde do dějin. Mimo jiné Karlovič zlepšil svůj světový rekord v počtu es v jednom zápase, ten má nyní hodnotu 78 es.

Ke druhé dvouhře v hale Žatika nastoupí česká dvojka Tomáš Berdych a za domácí čtvrtfinalista nedávného US Open Marin Čilič.