Serena Williamsová obhájila titul v Madridu i světový trůn

17:48
MADRID - Serena Williamsová obhájila titul na antukovém turnaji tenistek v Madridu a před finálovou soupeřkou Ruskou Mariou Šarapovovou zároveň udržela post světové jedničky. Mužskou dvouhru ovládl Španěl Rafael Nadal, který porazil Švýcara Stanislase Wawrinku a připsal si už pátý titul v sezoně.

Serena Williamsová ovládla turnaj v Madridu. foto: Reuters

Jednatřicetiletá Američanka zdolala Šarapovovou podvanácté v řadě, dnes ve dvou setech 6:1, 6:4 a oslavila jubilejní 50. titul na okruhu WTA. Nadal, který zatím odehrál v sezoně sedm turnajů a vždy postoupil do finále, si se semifinálovým přemožitelem Tomáše Berdycha poradil 6:2, 6:4 a získal celkově 55. turnajový triumf.

Šarapovová měla v Madridu šanci sesadit Williamsovou z trůnu, ale už devět let se ji marně snaží porazit. Finálový zápas začal jasnou převahou Američanky, až za stavu 4:0 se dočkala vítězného gamu ruská tenistka, další ale v první sadě nepřidala.

Druhý set zahájila světová jednička prohraným servisem, ale ztrátu 0:2 na gamy rychle dohnala. Po hodině a čtvrt ukončila zápas čistou hrou. "Mám radost. Nemám žádnou jistotu, že ještě nějaký další titul vyhraju, tak si každé vítězství snažím co nejvíc užít," řekla patnáctinásobná grandslamová vítězka Williamsová, která vede světový žebříček od poloviny ledna.

Nadal ani v devátém vzájemném utkání s Wawrinkou neztratil ani set. Šestadvacetiletý Španěl si ve finále v Madridu zahrál popáté a vítězstvím navázal na tituly z let 2005 a 2010.