Senzační tažení Cibulkové Masters: slovenská dračice zničila ve finále Kerberovou

13:59
SINGAPUR - Slovenská tenistka Dominika Cibulková se stala překvapivou vítězkou Turnaje mistryň. Při své premiéře na finále sezony WTA v dnešním souboji o titul v Singapuru porazila světovou jedničku Němku Angelique Kerberovou 6:3 a 6:4.

Dominika Cibulková slaví vítězství ve finále Turnaje mistryň. foto: ČTK/AP

Sedmadvacetiletá Cibulková se díky největšímu triumfu v kariéře poprvé posune na páté místo světového žebříčku, z kterého odsune Karolínu Plíškovou.

Série neporazitelnosti skončila. Šafářová se Sandsovou debl na Masters nevyhrály

„Jsem nadšená, v šoku. Jsem tu poprvé a povedlo se mi hned vyhrát. Nehrála jsem v poslední době špatně, ale ne vždy to vyšlo,“ řekla přímo na kurtu nová šampionka, která se dostala do finále i přesto, že první dva souboje ve skupině prohrála.

Do finále vletěla jako uragán. Chvilku klidně nepostála a na Kerberovou, s kterou prohrála po boji v prvním utkání ve skupině, nastoupila agresivně. Rychle vedla 3:0, pak sice soupeřka snížila na 2:3, ale Cibulková získala další podání německé tenistky v šesté hře a do konce první sady už si servis pohlídala.

Druhý set rozhodla Cibulková brejkem na 4:3. Výborně podávala a největší drama přinesl poslední game za stavu 5:4 při jejím servisu. Při prvním mečbolu za stavu 40:15 udělala dvojchybu a při druhém poslala míč z forhendu do autu.

Dominika Cibulková ve finále Turnaje mistryň.
Angelique Kerberová ve finále Turnaje mistryň.

Nervozita byla na Cibulkové patrná, přesto nepolevila v agresivitě a odvrátila brejkbol. Při třetím mečbolu poslala nahraný míč do sítě a pak přežila další brejbol. Až při čtvrté možnosti duel ukončit se k ní přiklonilo štěstí a zápas uzavřela „prasátkem“. Zvítězila za hodinu a čtvrt i díky 28 vítězným úderům.

Turnaj mistryň

(tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů)

Dvouhra - finále: Cibulková (7-SR) - Kerberová (1-Něm.) 6:3, 6:4.

„Jsem zklamaná, ale mám za sebou životní sezonu,“ řekla Kerberová, letošní vítězka Australian Open a US Open, která hrála i finále Wimbledonu a olympijských her v Riu de Janeiro.

„Ona hrála agresivně, od začátku do konce do toho šla. Dala jsem do toho všechno, ale nestačilo to.“ Vyhrát Turnaj mistryň hned při své premiéře naposledy dokázala v roce 2011 Petra Kvitová. Za zisk Trofeje Billie Jean Kingové si bratislavská rodačka vydělala 2,054 milionu dolarů, v přepočtu přes 50 milionů korun.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.