Liberec nebyl jediný, podívejte se na další zvraty

16:39
LIBEREC/PRAHA - Fotbalisté Liberce převedli v sobotu senzační obrat. Ve třetí minutě nastavení dvěma góly otočili ligový duel s Mladou Boleslaví, čímž udrželi krok s vedoucí Spartou, která má tři body navíc. Ve fotbale však nejsou branky v nastaveném čase raritou.

Manchester United - Bayern Mnichov 1999 foto: Reprofoto

"Byla to totální euforie, exploze, výbuch... Člověk v prvních chvílích ani nemůže věřit, že se něco takového fakt stalo, ale i to je fotbal. Ani nemůžu mluvit. Takové zápasy jen tak nezažijete. Všechno bylo špatně a najednou takový obrat," radoval se Gebre Selassie, jenž vyrovnal na 1:1. O několik desítek vteřin po něm dokonal obrat Miloš Bosančič. "Nikdy jsem nehrál zápas, v němž by se skóre otočilo dvěma góly v úplném konci. Ano, v Liberci jsme třeba dali vítězný gól, nebo vyrovnali těsně před koncem, ale tohle ne," dodal Gebre Selassie.

Trenér Mladé Boleslavi Miroslav Koubek po posledním hvizdu jen nechápavě kroutil hlavou. "Spáchali jsme fotbalovou sebevraždu," hlesl.

Finále Ligy mistrů 1999

Zřejmě největším fotbalovým obratem bylo finále Ligy mistrů z roku 1999. Tehdy Manchester United góly z 91. a 93. minuty otočil bitvu s německým velikánem Bayernem Mnichov a radoval se z triumfu. "Naši hráči jsou neuvěřitelné lidské bytosti. Nikdy se nevzdávají," jásal manažer anglického celku Alex Ferguson.

Prezident bavorského klubu Franz Beckenbauer to označil za hrozivou porážku. "Jen sekundy nás dělily od vítězství. Posledních dvacet minut jsme kontrolovali hru a mohli i zvýšit. Ale Manchester si zasloužil vyhrát," prohlásil Beckenbauer.

Selhání s Tureckem na Euru 2008

Čeští reprezentanti fatálně selhali v závěrečném utkání základních skupin o postup do čtvrtfinále na Euru 2008. Nad Tureckem ještě čtvrt hodiny před koncem vedli 2:0, z vítězství 3:2 se však radoval soupeř. Kolaps postihl celý český tým včetně brankáře Petra Čecha, který chyboval v 87. minutě před vyrovnáním Turků. "Tahle chyba rozhodla, že jedeme domů," litoval gólman.

Pro trenéra Karla Brücknera to byl zároveň poslední zápas na lavičce národního týmu. "Ztratit takový zápas. Nedovedu si to vysvětlit. Byl to kolaps," řekl český kouč. Bezprostředně po skončení utkání ohlásil také konec reprezentační kariéry střelec Jan Koller.

Třešnička Plzně v Lize mistrů

Plzni stačil k postupu do Evropské ligy bod z posledního utkání ve skupině Ligy mistrů a nemusela se ohlížet na výsledek posledního BATE Borisov. Jenže střetnutí s AC se nevyvíjelo podle představ Plzeňských. Krátce po začátku druhého poločasu se prosadili Pato a Robinho a italský celek se ujal dvougólového vedení. Už se blížil konec a vše směřovalo k výhře AC, jenže poté Západočeši předvedli závěr z říše snů.

V 89. minutě snížil obránce Bystroň a ve třetí minutě nastavení vyrovnal Ďuriš. Plzeň tak získala cenný skalp jednoho z nejlepších týmů světa a postoupili do jarní části EL. "Jsem pyšný, co jsme dokázali. I tým jako Plzeň může postoupit do Ligy mistrů, čemuž ještě před rokem nikdo nevěřil," hrdě pravil trenér Pavel Vrba.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...