Senzaci nezopakoval. Veselý vzdoroval Monfilsovi jen hodinu

Davis Cup

17:00
MONTE CARLO / PRAHA - Den po vítězství nad světovou jedničkou Srbem Novakem Djokovičem vypadl tenista Jiří Veselý v Monte Carlu v 3. kole po prohře s Francouzem Gaëlem Monfilsem 1:6, 2:6.

Jiří Veselý foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Dvaadvacetiletý český daviscupový reprezentant za o sedm let starším soupeřem od začátku zápasu zaostával, v prvním setu si ani jednou neudržel podání a jediný game získal při Monfilsově servisu.

Veselý: Chtělo se mi smát, skákat, křičet. Djokovič: Nikdo není neporazitelný

Ani ve druhé sadě Veselý nenavázal na svůj středeční výkon, nepomohlo mu ani ošetření. Šestnáctý hráč světa Monfils mu dvakrát sebral servis, zatímco svůj si s přehledem podržel a za necelých 68 minut mohl slavit postup do čtvrtfinále.

Monfils oplatil českému tenistovi předloňskou pětisetovou porážku v 2. kole Wimbledonu. Veselý, jemuž v žebříčku ATP patří 55. místo, přesto výrazně vylepšil svůj loňský výsledek z Monte Carla, kde při své premiéře na turnaji vypadl hned v 1. kole.

Jiří Veselý v zápase s Novakem Djokovičem.
Novak Djokovič v zápase s Jiřím Veselým.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...