Pardubice smetly Liberec 8:1 a jsou krok od finále

17:13aktualizováno  20:19
PARDUBICE - Hokejisté Pardubic deklasovali v pátém semifinálovém utkání play off extraligy Liberec 8:1 a od postupu do finále je dělí jediná výhra. Východočeši o své výhře rozhodli již v závěru první třetiny, ve které v rozmezí 61 sekund překonali brankáře Tygrů třikrát.

Pardubice - Liberec foto: ČTK

Dvěma góly se na výhře Pardubic podíleli kapitán Petr Koukal a Lukáš Radil. Série hraná na čtyři výhry pokračuje v úterý v Liberci.

Domácí mohli otevřít skóre již ve třetí minutě, brankář Pinc však samostatnou akci útočníka Koláře zlikvidoval. Čisté konto udržel i po šanci obránce Koláře v 8. minutě, kdy mu puk prošel mezi betony za záda, ale obránce Holub jej stihl odehrát do bezpečí ještě dříve, než přešel brankovou čáru.

Pardubice - Liberec 8:1

Branky a nahrávky: 12. Koukal (Starý, Kolář II), 18. Somík (Bartek), 18. Koukal (Kolář I), 19. Radil (Benák, Kousal), 23. Rákos (T. Zohorna, Kolář II), 38. Píša (Bartek, Somík), 55. Radil (Kousal, Kolář II), 57. Semorád (T. Zohorna) - 30. Víšek (Ulrych). Rozhodčí: Šindler, A. Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:9, navíc Štich (Liberec) 5 min. a do konce utkání (trest ve hře). Využití: 3:0. Diváci: 10.050 (vyprodáno). Stav série: 3:2.

Ve 12. minutě se ale již Pardubice radovaly. V první přesilové hře otevřel skóre po rychlé kombinační akci Koukal. Další gól mohl přidat Somík, jenže přečíslení dva na jednoho zakončil střelou těsně vedle pravé Pincovy tyčky.

O osudu zápasu Východočeši rozhodli v závěru první třetiny. Nejprve v další početní výhodě i s nechtěným přispěním Výtiska přidal druhou branku Somík, o 27 sekund později se po přečíslení prosadil podruhé Koukal a Pinc přepustil své místo Vošvrdovi.

Ani on ale dlouho nevydržel s čistým kontem, nedůslednou hru libereckých hráčů potrestal Radil. Před koncem úvodní dvacetiminutovky navíc mohl Koukal zkompletovat hattrick, Vošvrda však jeho velkou šanci dokonce v pardubickém oslabení zastavil.

V pohodě hrající domácí ale na další branku dlouho nečekali, již ve 23. minutě ji při dalším tlaku v útočném pásmu přidal Rákos. Liberec byl smířený s porážkou, přesto i on útočil. Snížit mohl Bartovič, brankář Růžička ale jeho šanci zlikvidoval. Ve 30. minutě jej ovšem překonal Víšek a postaral se tak alespoň o dílčí radost hostů.

Oba celky si poté několikrát vyzkoušely hru v početní výhodě, ke gólu ale pomohla pouze domácím. Přesně v konci přesilovky pět na tři se parádně pod horní tyčku trefil Píša, který se do sestavy vrátil po dvouzápasovém disciplinárním trestu.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Utkání se sice jen dohrávalo, ale i tak na ledě nuda nebyla. Liberec si pro další souboj snažil zjednat respekt a tak přitvrdil. Více práce měl i nadále Vošvrda, jeho protějšku však musela ve 48. minutě po Bártově střele pomoci tyč. V samotném závěru dorazily Pardubice hosty dalšími góly, když vyprodanou arénu rozjásali Radil a Semorád, Somík navíc trefil tyč.

K vidění bylo ovšem i několik potyček, při jejichž vyprovokování si nejaktivněji počínal liberecký Štich a jeho počínání nakonec pouhé čtyři vteřiny před koncem ohodnotili sudí trestem ve hře. Bek Bílých Tygrů tak bude automaticky scházet svému týmu v šestém utkání.