Semifinále DC: Del Potro přetlačil v souboji titánů Murrayho a Argentina vede nad Brity 2:0

20:09aktualizováno  23:01
GLASGOW - Juan Martín del Potro získal v impozantní bitvě argentinským tenistům první bod v semifinále Davisova poháru v Británii. Bývalý vítěz US Open porazil v Glasgow druhého hráče světa Andyho Murrayho 6:4, 5:7, 6:7, 6:3 a 6:4 po pěti hodinách a sedmi minutách. Druhý bod pro hosty následně vybojoval Guido Pella, který zdolal Kyla Edmunda 7:6 (7:5), 4:6, 3:6, 2:6.

Andy Murray v semifinále Davis Cupu proti Argentině. foto: ČTK/AP

V druhém semifinále hraje Francie v Chorvatsku 1:1. První bod získal Richard Gasquet, který si v Zadaru poradil s domácím mladíkem Bornou Čoričem jasně 6:2, 7:6 a 6:1. Marin Čilič pak zdolal Lucase Pouilleho 6:1, 7:6, 2:6 a 6:2.

Andy Murray v semifinále Davis Cupu proti Argentině.
Andy Murray v zápase Davis Cupu.

Murraymu nestačilo k výhře 35 es, ani vedení 2:1 na sety. Del Potro, který hraje svoji první daviscupovou dvouhru od utkání s Českem v roce 2012, se opět opíral o drtivý forhend. Esem proměnil druhý mečbol a uštědřil Murraymu první domácí prohru v Davisově poháru i premiérovou pětisetovou porážku v soutěži.

„Byl to neskutečný zápas z obou stran,“ řekl Del Potro, který Murraymu vrátil prohru z olympijského finále v Riu. „Pamatuju si to, ale teď je pro nás důležitý Davis Cup a naším cílem je postoupit do finále,“ prohlásil Del Potro. Argentina už hrála finále čtyřikrát, ale ani jednou nedokázala slavnou „salátovou mísu“ získat.

Francie hraje bez zraněných Jo-Wilfrieda Tsongy a semifinalisty nedávného US Open Gaëla Monfilse. Gasquet ale za oba skvěle zaskočil, hrál pestře a bez chyb. Čorič měl šanci zápas zdramatizovat, ale druhou sadu nedokázal za stavu 5:4 doservírovat, set ztratil v tie-breaku a pak už dominoval Francouz.

Semifinále tenisového Davisova poháru

Zadar: Chorvatsko - Francie 1:1
Čorič - Gasquet 2:6, 6:7 (5:7), 1:6, Čilič - Pouille 6:1, 7:6 (7:4), 2:6, 6:2.

Glasgow: Velká Británie - Argentina 0:2
A. Murray - Del Potro 4:6, 7:5, 7:6 (7:5), 3:6, 4:6, Edmund - Pella 7:6 (7:5), 4:6, 3:6, 2:6.