Kačeři infarktový závěr zvládli. Hlavně nepanikařit, říkal si Sekáč

14:55
ANAHEIM - Do Anaheimu zamířil těsně před uzávěrkou přestupů. A jistě nelituje. Jiří Sekáč je se svým týmem jediný krok od postupu do finále bojů o Stanley Cup. „V Chicagu chceme sérii ukončit,“ řekl v rozhovoru pro Lidovky.cz bezprostředně po pátém utkání.

Jiří Sekáč (na zemi) oslavuje branku foto: Reuters

Kačeři v nočním utkání na domácím ledě přehráli Chicago 5:4 v prodloužení a ujali se vedení 3:2 v sérii. Další utkání je na programu v noci ze středy na čtvrtek v Chicagu.

Poslední zápas měl takřka infarktový konec. Jak jste ho prožívali?

Celé utkání mi připadalo trochu hektické, a konec zápasu byl pro nás hodně psychicky těžký. Už si myslíte, že máte výhru doma, a pak dostanete dva góly v posledních dvou minutách, tak to s vámi otřese, a je pro tým hodně těžké se zase zvednout.

Co jste si říkali v šatně po tom nepovedeném konci?

Nic zvláštního, opakovali jsme si, že musíme pokračovat ve stylu hry, jaký hrajeme, že nesmíme začít panikařit. Kouč nás povzbuzoval, ať nevěšíme hlavy. Už jsme s nimi v sérii dvakrát prohráli v prodloužení, tak jsme si říkali, že se to štěstí tentokrát usměje na nás.

Trenér Boudreau zamíchal sestavou a vás poslal do třetí formace s Natem Thompsonem a Andrew Coglianem. Jak se Vám s nimi hrálo?

Úvod nám vyšel, hned první nebo druhé střídání jsme dali gól, ale hrát v této lajně je hodně těžké, neboť většinou Vás trenér posílá na led proti jejich nejlepším útočníkům v čele s Patrickem Kanem. Přesto jsem se dostal do dvou úniků, ale nakonec ani z jednoho nic nebylo.

Po nepovedené druhé části hry vrátil kouč sestavu do původního stavu, vy jste se tak ocitl v lajně s Tomášem Fleischmanem...

Nebylo to poprvé, co jsme nastupovali na led spolu, ale bohužel jsme si už ve třetí třetině příliš nezahráli. Trenér se rozhodl pro známé trojice, které mají více zažitou souhru - ty pak posílal na led bránit vedení. V této sestavě jsme vyhráli už hodně zápasů a dnes se to opět potvrdilo. Mohu však říci, že se mi celkově hrálo výborně, ať jsem nastupoval s kýmkoli.

Vy jste první dvě kola Stanley Cupu odpočíval a do sestavy jste se nevešel. Jaké to bylo naskočit po více než měsíční přestávce do rozjetého vlaku a to rovnou do finále Západní konference?

Obával jsem se, že ten návrat do sestavy bude těžší. Ale moji spoluhráči mne podrželi, když bylo potřeba, tak mne na ledě podrželi. Když někdo z nás udělá chybu, tak ho hned ten druhý zastoupí. Během té dlouhé pauzy jsme si hlavně udržoval fyzičku, trénoval jsem s týmem a dokonce jsem jezdil na roadtripy. Člověk musí být připraven, kdyby ho náhodou povolali.

Celá série probíhá doslova jako na houpačce, jedna výhra, jedna prohra. Jak musíte zahrát v Chicagu, abyste tuto sérii ukončili a postoupili do finále Stanley Cupu?

V play off se těžko vyhrává venku, ale my pojedeme do Chicaga s cílem tuto sérii ukončit. Žádný tajný recept neznám, ale když předvedeme výkon jako dnes v první třetině, tak věřím, že se nám to může podařit.