Sdruženář Dvořák skončil v závodu severské kombinace jedenáctý

11:39
SOČI/PRAHA - Český sdruženář Miroslav Dvořák v závodu severské kombinace skončil těsně za elitní desítkou. V běžecké části stáhl manko po skoku na lyžích na velkém můstku a vybojoval 11. místo. Zlato slaví Joergen Graabak z Norska.

Pavel Churavý při skokanské části olympijského závodu foto: ČTK/AP

Šestadvacetiletý Dvořák se postaral o nejlepší výsledek českých sdruženářů na olympiádě v Soči. V úvodním závodě, který byl na středním můstku, se nejlépe umístil Pavel Churavý na 23. příčce.

Dvořák do druhé části závodu - běhu na lyžích na deset kilometrů - vyrazil jako 22. muž průběžného pořadí se ztrátou jedné minuty a 39 sekund. Nakonec na vítěze ztratil jen 32 sekund.

Druhým nejlepším Čechem se stal teprve sedmnáctiletý Tomáš Portyk, který byl po skokanské části desátý. V běhu na lyžích však stejně jako v minulém závodě ztratil a nakonec se umístil na 25. místě. Na olympiádě startuje s dlahou na ruce kvůli zlomenému prstu.

Tomáš Slavík byl 29. a Pavel Churavý dvaatřicátý.

Zlato slaví Nor Graabak, jenž byl po skoku šestý. Běžeckou část však zvládl výborně. Také druhé místo připadlo Norsku, a to díky Moanovi. Bronz získal Němec Riessle.

Severská kombinace

Velký můstek / běh na 10 kilometrů: 1. Graabak 23:27,5, 2. Moan (oba Nor.) -0,6, 3. Riessle -1,6, 4. Kircheisen (oba Něm.) -2,1, 5. Gruber (Rak.) -11,3, 6. A. Watabe (Jap.) -11,5, 7. Lamy Chappuis (Fr.) -16,4, 8. Rydzek (Něm.) -23,9, 9. Klemetsen (Nor.) -24,5, 10. Frenzel (Něm.) -30,4, 11. Dvořák -32,6, ...25. Portyk -1:32,3, 29. Slavík -2:08,7, 32. Churavý (všichni ČR) -2:24,5.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...