Ščuk gólem z poslední akce zařídil Boleslavi remízu v Jablonci

22:30aktualizováno  19. října 0:53
JABLONEC - Fotbalisté Jablonce remizovali v předehrávce 11. kola první ligy s Mladou Boleslaví 1:1. Domácí vedli v repríze květnového finále Poháru od jedenácté minuty po Vaňkově trefě, ale z poslední akce srovnal v druhé minutě nastavení Ščuk. Severočeši neporazili v nejvyšší soutěži Boleslav popáté za sebou a doma poztráceli už devět bodů. V tabulce zůstali Jablonečtí tři body za dnešním soupeřem.

Fotbalista Mladé Boleslavi Jan Chramosta (vpravo) a Lukáš Zoubele z Jablonce foto: Mafra - Ota Bartovský

Hlasy trenérů po utkání

Roman Skuhravý (Jablonec)
"První poločas jsme hráli dobře kromě nějaké desetiminutovky v závěru, do té doby jsme si vypracovali šance, dali krásný gól a soupeře skoro do ničeho nepustili. Do druhého poločasu jsme chtěli jít stejně aktivně, aktivní jsme i byli a vypracovali jsme si spoustu brejkových situací. Na hráčích bylo vidět, že mají v hlavách obavu o výsledek. Chtěli strašně vyhrát a to nám svazovalo nohy. Vyvrcholením byla neskutečná branka v 92. minutě, kdy jsme se po naší individuální chybě připravili o zasloužené vítězství. Chyba pramenila z uraženosti hráče. Byla to zbytečná hektika, stačilo podržet míč. Běžela 92. minuta, takhle zkušený hráč by to měl vyhodnotit. Pro obranu je to pak strašně těžko bránitelné, když jde soupeř do couvající obrany. Být na místě Michala Špita, tak dneska rozbiju kabinu. On se té nuly dočká, je to hodný kluk. Ale společně se staršími hráči si budeme muset sednout a říct si, kam se to řítíme. Někteří hráči by se měli nad sebou zamyslet. Jablonec pro ně vytváří takové podmínky, že být šestí sedmí prostě nechceme."

Ladislav Minář (Ml. Boleslav)
"Když vyrovnáte v takovém čase, v jakém jsme vyrovnali, musíte být spokojení a bod brát. Na druhou stranu si myslím, že jsme si prohrát nezasloužili. Příležitosti měli domácí i my. Fotbal to byl docela živelný, napomohl tomu terén, který byl dost těžký, a hráči chvílemi klouzali. Pro diváky to bylo zajímavé, hrálo se až do samotného konce. Jirku Štajnera jsem nestřídal kvůli tomu, že bych byl zklamaný, to vůbec. Odehrál stejné utkání jako ostatní hráči v záloze, s dobrými a horšími okamžiky. Ale Honza Chramosta je víc hrotovější, proto jsme se rozhodli střídat Jirku. Stáhli jsme hru na tři obránce, přišli Šultes a Zahustel a povedlo se to."

Hořkou příchuť měl závěr i pro brankáře Michala Špita, jemuž těsně unikla stá nula v nejvyšších soutěžích znamenající vstup do Klubu ligových brankářů. "Už jsem věřil, že to vyjde," řekl Špit. "Být na jeho místě, tak dneska rozbiju kabinu. On se ale té nuly dočká, je to hodný kluk," řekl jablonecký kouč Roman Skuhravý. Jablonečtí už doma poztráceli hodně bodů a od úvodu na nich bylo patrné, že další klopýtnutí nechtějí připustit.

Mladoboleslavský gólman Diviš, který se mezi tyče dostal v druhé půli minulého utkání ve Znojmě po zranění jedničky Millera, musel poprvé zasahovat po devíti minutách, kdy chytil Vaňkovu rybičku. Jablonecký záložník jako by chtěl dokázat, že se v poslední době právem dostal do reprezentace, a za tři minuty už se prosadil. Po Třešňákově přihrávce mířil přesně k tyči a oslavil třetí gól v sezoně. Baumit byl dál při chuti a v polovině první půle mohl zvýšit kapitán Piták. Návrat do sestavy ale gólem neslavil, neboť mířil kousek vedle.

Hostům chyběli oba obvyklí krajní obránci Kysela s Fabiánem, větší problém ale měli v ofenzivní fázi, v níž nebyli nebezpeční. Za celý poločas výrazněji zahrozili jen v 38. minutě, kdy Štajnerův přízemní centr prošel vápnem a Špita zachránila tyč. Brzy po změně stran mohl jablonecké vedení navýšit Piták. Ze strany šel sám na Diviše, jenže gól mu ve 250. ligovém utkání v kariéře zřejmě nebyl souzený. Ve vyložené pozici trefil brankáře.

Mladoboleslavští se snažili stupňovat tlak, v předfinální a finální fázi ale byli nedůrazní stejně jako před necelými třemi týdny v minulém kole proti Znojmu. Hostující trenér Ladislav Minář, koučující svůj 50. zápas v lize, dvacet minut před koncem překvapivě stáhl ze hry režiséra Štajnera a teprve potom jeho svěřenci zahrozili. Štohanzlova přihrávka propadla až k Chramostovi, jenže ten trefil na čáře stojícího Kubistu. "

Jirku Štajnera jsme nestáhli, že by nějak zklamal, to vůbec. Ale Honza Chramosta je hrotovější, proto jsme se tak rozhodli," uvedl Minář. Když už se zdálo, že Severočeši tři body udrží, udeřili hosté z poslední akce. Vošahlík mohl jít do brejku proti prázdné brance, protože gólman Diviš šel podpořit útok, jenže promáchl a následnou rychlou akci hostů zakončil střelou pod břevno Ščuk.

"Chyba pramenila z uraženosti hráče. Byla to zbytečná hektika, stačilo podržet míč, cokoliv. Běžela 92. minuta, takhle zkušený hráč by to měl vyhodnotit. Pro obranu je to pak strašně těžko bránitelné, když jde soupeř do couvající obrany," řekl Skuhravý. Minář považoval remízu za spravedlivou. "Příležitosti měli domácí i my. Domácí možná o jednu dvě více, ale bod jsme si zasloužili. Když vyrovnáte v takovém čase, musíte to brát," dodal Minář.

Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:1

Branky: 11. Vaněk - 90.+2 Ščuk. Rozhodčí: Ardeleánu - T. Kovařík, Plesar. ŽK: Rossi - Bořil, Štohanzl. Diváci: 1822.
Jablonec: Špit - Zoubele, Rossi, Beneš, Novák - Loučka - Kopic (90. Vošahlík), Kubista, Piták (86. Čížek), Vaněk - Třešňák (70. Hubník). Trenér: Skuhravý.
M. Boleslav: Diviš - Kúdela, Johana, Smejkal, Bořil (75. Šultes) - Ščuk, Jarolím - Štohanzl, Štajner (70. Zahustel), Chramosta - Nešpor. Trenér: Minář.