Schalke schytalo další výprask, kanonádu Bayernu řídil Robben

20:26
Fotbalisté Bayernu Mnichov i díky hattricku Arjena Robbena deklasovali Schalke 5:1 a vedou tabulku německé ligy již o 20 bodů. Dosud druhý Leverkusen podlehl doma Mohuči 0:1 a po třetí prohře v řadě klesl na třetí místo. Předstihl ho Dortmund, který si poradil na domácím hřišti s Norimberkem 3:0. V dresu hostů odehráli celý zápas reprezentant Adam Hloušek i další dva Češi Ondřej Petrák a Tomáš Pekhart.

Tři góly, ukazuje Arjen Robben foto: Reuters

Suverénní Bayern vedl nad Schalke už od třetí minuty, kdy tečovaný přímý kop Davida Alaby zapadl za bezmocného gólmana Ralfa Fährmanna. Po čtvrthodině hry se poprvé prosadil Robben, za dalších devět minut si na Alabův centr naskočil Mario Mandžukič a hlavou zvýšil už na 3:0. Děsivou půlhodinu hostů uzavřel v 27. minutě křížnou střelou k pravé tyči znovu Robben.

Bundesliga - 23. kolo:

• Augsburg - Hannover 1:1 (56. Klavan - 21. Diouf )
  • Braunschweig - Mönchengladbach 1:1 (52. vlastní Ter Stegen - 24. Raffael)
  • Brémy - Hamburk 1:0 (19. Junuzovič)
  • Dortmund - Norimberk 3:0 (51. Hummels, 64. Lewandowski, 83. Mchitarjan)
  • Leverkusen - Mohuč 0:1 (37. Choupo-Moting)
  • Bayern Mnichov - Schalke 5:1 (15., 28. a 76. z pen. Robben, 3. Alaba, 24. Mandžukič - 64. vlastní Rafinha).

Po změně stran hosté snížili zásluhou vlastního gólu Brazilce Rafinhy, třináct minut před koncem ale Robben z pokutového kopu svou desátou trefou sezony skóre uzavřel. Schalke tak po debaklu 1:6 od Realu Madrid v Lize mistrů potkal v tomto týdnu další krach.

Porážku Leverkusenu zařídil v 37. minutě svou sedmou ligovou trefou útočník Maxim Choupo-Moting. Díky jeho přesnému zásahu Mohuč potřetí v řadě bodovala a posunula se na šesté místo, které znamená účast v evropských soutěžích. Za vítěze odehrál celý zápas obránce Zdeněk Pospěch.

Zaváhání Leverkusenu využil Dortmund, který sice v duelu s Norimberkem dlouho nemohl skórovat, ve druhém poločase však zápas zlomil. Nejprve se v 51. minutě prosadil poprvé v sezoně Mats Hummels, další branky přidali Robert Lewandowski a Henrik Mchitarjan, kteří skórovali i ve středečním osmifinálovém duelu Ligy mistrů se Zenitem Petrohrad.

V základní sestavě Hamburku se znovu objevil záložník Petr Jiráček, který v minulém ligovém kole pomohl gólem k výhře. Tentokrát však jeho tým nestačil na hřišti Brém, kterým po trefě Zlatka Junuzovice podlehl 0:1. Jiráček odehrál celý zápas, v dresu Brém se na závěrečných 33 minut dostal na hřiště obránce Theo Gebre Selassie.