Schalke se zranil brankář. Proti Plzni nastoupí trojka

16:20
GELSENKIRCHEN - Schalke 04 se ve čtvrteční odvetě 2. kola Evropské ligy s fotbalisty Plzně musí spoléhat na brankáře, který za loňskou a letošní sezonu odchytal v prvoligové soutěži dohromady jediný poločas. Timo Hildebrand má zkušeností na rozdávání, ale do utkání s Viktorií půjde s minimální zápasovou praxí z posledních měsíců. Přesto věří, že ve čtvrtek svému týmu v souboji s českým mistrem pomůže do osmifinále EL.

Plzeň - Schalke (Darida) foto: ČTK

"Nemyslím na nic jiného, než abych ze sebe vydal to nejlepší. Do minulosti se už neohlížím," řekl na dnešní tiskové konferenci Hildebrand. Pro německý velkoklub to je paradoxní situace, když spoléhá na brankářskou trojku, ale při zranění Ralfa Fährmanna a Larse Unnerstalla nemá na výběr.

Hildebrand se do branky v mistrovském utkání dostal po dlouhé době v neděli, kdy střídal Unnerstalla. Ten si poranil rameno a své místo v duelu s Wolfsburgem přepustil dvaatřicetiletému kolegovi. "Byla to velká změna, když jsem zase pocítil to napětí a mohl na hřiště. Na lavičce jsem v sobě tolik adrenalinu neměl, teď jsem zase šťastný a vděčný, že jsem si mohl zachytat v bundeslize," uvedl Hildebrand. "Ale mrzí mě, co se Larsovi (Unnerstallovi) stalo. Doufám, že se brzy uzdraví," prohlásil.

Brankář, který jako náhradník získal bronz na světovém šampionátu v roce 2006 a o rok později jako velká hvězda přivedl Stuttgart k titulu, musel být trpělivý, aby se ligové šance zase dočkal. V Schalke se už nikdo neohlížel na to, že Hildebrand v bundeslize před osmi lety nedostal branku 884 minut, což je německý rekord.

Naposledy si ligu zachytal v dubnu 2010 ještě za Hoffenheim. V loňské sezoně po přestupu do Sportingu Lisabon zůstal pokaždé mezi náhradníky. A když v říjnu přišel do Schalke, objevil se jen v pěti zápasech rezervního týmu a v prosinci v jediném utkání Evropské ligy v Haifě, kde už mělo Schalke postup jistý. "Když k nám Timo přišel, nebyl připravený na to, aby hned chytal. Trpěliví jsme museli být my i on, aby se dostal do formy, v jaké je teď," vysvětloval trenér Huub Stevens.

Hildebrand: Plzeň byla ošidná

Hildebrand v neděli proti Wolfsburgu ve druhém poločase neměl mnoho práce a mohl si užívat výhru 4:0. Sám očekává, že proti Plzni možná bude mít víc práce.

"Plzeň už v prvním zápase ukázala, že je silná. Šla do vedení, držela nás pod tlakem a remíza 1:1 je pořád ošidná," řekl Hildebrand. Zápas prý vnímá jako velkou osobní příležitost, rád by se v brance udržel co nejdéle. Ale zároveň se nedívá dál než za letošní sezonu, kdy mu v Schalke končí smlouva. "Nemyslím na to, co bude po sezoně. Soustředím se jen na nejbližší cíle. To je teď zápas s Plzní," prohlásil Hildebrand.