Šarapovová při premiéře po návratu po dopingu skončila v semifinále

19:00aktualizováno  22:00
STUTTGART - Ruská tenistka Maria Šarapovová si při svém návratu po dopingovém trestu na turnaji ve Stuttgartu finále nezahraje. Bývalá světová jednička, jež v Německu startovala na divokou kartu, prohrála v semifinále s Kristinou Mladenovicovou z Francie 6:3, 5:7, 4:6.

Maria Šarapovová nestačila na Kristinu Mladenovicovou. foto: Reuters

Šarapovová po dopingovém trestu vyhrála i potřetí, Plíšková končí ve čtvrtfinále

Trojnásobná vítězka stuttgartského podniku, jenž si odpykala patnáctiměsíční trest za užití meldonia, v prvních třech zápasech na německé antuce neztratila ani set a i v sobotu kráčela za hladkým postupem.

První set získala za 36 minut a úspěšným brejkem zahájila také druhou sadu.

Pak se ale Mladenovicová oklepala, dokázala vyrovnat a po více než hodinovém boji druhý set získala.

Třiadvacetiletá Francouzka, jíž ve světovém žebříčku patří 19. místo, šla jako první do vedení i ve třetí sadě, při svém podání ale za stavu 5:3 duel nezakončila.

O sedm let starší Ruska snížila na 4:5, v následujícím gamu ale vyrovnat nedokázala a Mladenovicová první vzájemný zápas po více než dvou a půl hodinách vyhrála.

Maria Šarapovová na turnaji ve Stuttgartu.
Šarapovová prožívala svůj návrat velmi emotivně.

Šarapovová se na rozdíl od předchozích zápasů nemohla opřít o servis a také ze 16 brejkbolů využila jen tři. „To mě stálo celý zápas. Přesto jsem šťastná, jak jsem v předešlých dnech hrála,“ uvedla ruská hvězda.

Za postup do semifinále dostane 185 bodů a ve světovém žebříčku bude na 260. místě. Díky dalším divokým kartám si nyní zahraje v Madridu a Římě, kde se pokusí vybojovat si účast na Roland Garros.

Mladenovicová se v nedělním finále utká s Němkou Laurou Siegemundovou, čtvrtfinálovou přemožitelkou Karolíny Plíškové. Domácí tenistka odvrátila čtvrté nasazené Rumunce Simoně Halepové dva setboly a vyhrála 6:4, 7:5.