San Antonio opět vyhrálo v Miami a je krok od titulu v NBA

9:02
MIAMI - Basketbalisté San Antonia zvítězili ve čtvrtém finále play off NBA na hřišti Miami 107:86 a nad šampionem z minulých dvou let v sérii vedou 3:1 na zápasy. Takové vedení ještě ve finále soutěže žádný tým neztratil. Pátý titul si může San Antonio zajistit už v neděli, kdy bude hostit pátý finálový duel.

San Antonio opět vyhrálo v Miami a je krok od titulu v NBA . foto: ČTK

Spurs vedl za výhrou stejně jako v předchozím utkání Kawhi Leonard, který zaznamenal 20 bodů a 14 doskoků. Miami nepomohlo ani 28 bodů LeBrona Jamese. Čtvrteční zápas měl podobný průběh jako předchozí duel. Miami sice vstřelilo první koš, ale to bylo poslední vedení domácích. Spurs předvedli šňůru 13:2, výborně bránili a v poločase měli náskok už 19 bodů.

Od ještě většího výprasku Miami zachránil LeBron James, který se ve třetí čtvrtině postaral o 19 z 21 bodů obhájců titulu. Na rozdíl od třetího finále tentokrát nepřišel ani náznak náporu Heat, a tak se utkání dohrávalo bez hvězd na obou stranách.

"To bylo asi největší překvapení celé série. Všichni dnes očekávali něco úplně jiného," neskrýval zklamání z jasného průběhu trenér Miami Erik Spoelstra. "Smetli nás. V obou domácích zápasech jsme měli otřesný start. Oni byli mnohem lepší, tak to je. Teď musíme zvládnout něco, co se ještě nikomu nepovedlo," řekl James.

Spurs stříleli s úspěšností 57 procent a přehráli soupeře 44:27 na doskoky. Každému ze 13 hráčů San Antonia se povedlo skórovat. Tradiční tahoun Tony Parker dal 19 bodů. Náhradník Patty Mills stihl 14 bodů za 16 minut. Blízko triple-double byl Boris Diaw s osmi body, devíti doskoky i asistencemi.

V dresu Miami zůstal James se svým střeleckým výkonem osamocen. Chris Bosh měl 12 bodů, Dwyane Wade dokonce jen deset, když proměnil pouze tři z 13 pokusů z pole. Rozhodnutého stavu využil náhradník James Jones, jemuž se za 163 vteřin na hřišti povedlo nastřílet 11 bodů. Domácí si dohromady připsali jen 13 asistencí.

Miami prohrálo v play off dvě utkání po sobě poprvé po 48 zápasech, což je třetí nejdelší série v historii. "Mám radost z toho, jak jsme si tu vedli. Tohle je Miami a líp to ani nešlo. Teď musíme hrát stejně dobře nebo ještě líp doma," řekl kouč Spurs Gregg Popovich. San Antonio pod jeho vedením vyhrálo všech deset sérií, v nichž vedlo 3:1 na zápasy. Popovich s klubem také získal všechny dosavadní tituly v letech 1999, 2003, 2005 a 2007.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.