Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Kvitová a Zakopalová jsou v Dauhá v osmifinále

Australian Open

15:58aktualizováno  18:02
DAUHÁ - České tenistky Petra Kvitová a Klára Zakopalová postoupily do třetího kola špičkově obsazeného turnaje v Dauhá. Zatímco Kvitové dnes vzdala Ruska Jekatěrina Makarovová poté, co česká jednička vyhrála první set 6:4, Zakopalová odvrátila čtyři mečboly a vyřadila po téměř tříhodinové bitvě šestnáctou nasazenou Sloane Stephensovou z USA po setech 4:6, 7:6 a 7:6.

Petra Kvitová foto: ČTK

Naopak úspěšná fedcupová reprezentantka Lucie Šafářová na svoji americkou soupeřku nestačila a z pozice nasazené sedmnáctky podlehla Christině McHaleové 4:6 a 2:6.

Kvitová začala duel se světovou dvacítkou a čtvrtfinalistkou Australian Open Makarovovou dobře. Výborně returnovala, ale brejky za stavu 3:1 a 5:3 nepotvrdila. Set získala až při podání soupeřky v desáté hře. Hned po konci první sady Ruska vzdala nejspíše kvůli nevolnosti. Už za stavu 2:3 si totiž nechala měřit tlak.

V boji o postup do čtvrtfinále se sedmá nasazená Kvitová střetne s další Ruskou, jedenáctou nasazenou Naďou Petrovovou. Třicetiletou Zakopalovou v osmifinále čeká turnajová trojka Maria Šarapovová z Ruska, jež se může v Kataru stát světovou jedničkou.

Zakopalová, 24. hráčka žebříčku, byla proti světové sedmnáctce Stephensové a nečekané přemožitelce Sereny Williamsové z Australian Open na pokraji vyřazení v druhém setu. Za stavu 3:5 při podání devatenáctileté soupeřky odvrátila tři mečboly a jeden míč ji dělil od porážky i v další hře při vlastním servisu. Sadu, v níž každá ze soupeřek třikrát neudržela podání, ale dotáhla do tie-breaku, který těsně vyhrála 7:5.

Rozhodující set měl podobný průběh. Znovu došlo na tři brejky na každé straně, jen mečbol si tentokrát vypracovala v tie-breaku jako první Zakopalová a hned jej po dvou hodinách a 45 minutách proměnila na 7:5. Šestadvacetiletá Šafářová prohrála s dvacetiletou soupeřkou i druhý vzájemný zápas. Vloni proti McHaleové rovněž neuhrála ani set v prvním kole Australian Open.