Šafářová splnila roli favoritky. V Praze je v semifinále

17:40
PRAHA - Obhájkyně titulu Lucie Šafářová postoupila do semifinále turnaje kategorie ITF Sparta Prague Open. Druhá nasazená tenistka dnes porazila ve čtvrtfinále Moniku Puigovou z Portorika 6:7, 6:4, 6:2 a zůstala na antuce ve Stromovce poslední českou zástupkyní ve dvouhře. Její příští soupeřkou bude Slovenka Jana Čepelová, která zdolala Barboru Záhlavovou-Strýcovou 6:7, 6:1 a 7:5.

Lucie Šafářová foto: ČTK

Pětadvacátá hráčka světa Šafářová po prohrané první sadě zpřesnila údery a hrála trpělivěji. "Soupeřka hrála velmi agresivně a ze začátku jsem měla problémy hlavně proti větru. Ale pak jsem dobře servírovala, což byl klíč," řekla.

V koncovce druhého setu si nechala obvázat levé stehno, ale v pohybu ji to nelimitovalo. "Tahá mě trochu stehno a v prvním setu se to zhoršovalo, tak jsem si to nechala zavázat," řekla Šafářová a třetí sadu už měla pod kontrolou.

Sedmadvacetiletá Záhlavová-Strýcová v rozhodující sadě duelu s Čepelovou smazala ztrátu 2:4, ale za stavu 5:5 pošesté v utkání ztratila servis. Při soupeřčině podání už nezískala ani fiftýn a prohrála za dvě a půl hodiny.

Nepomohlo ani povzbuzování házenkáře Jíchy

Štěstí tenistce nepřinesl ani nečekaný fanoušek v hledišti, bývalý nejlepší házenkář světa Filip Jícha.  "Byl to zvláštní zápas. První set jsem vybojovala, ale vzalo mi to dost energie, a druhý mi utekl. Ve třetím jsem věděla, co hrát, ale měla jsem celý zápas těžké nohy, a proto jsem prohrála," řekla Záhlavová-Strýcová, která se po druhém setu nechala ošetřit. "Dostávala jsem křeče do prstů u nohou, ale pak to přestalo."

Záhlavová-Strýcová vyhrála před cestou do Prahy turnaj ITF v Trnavě a spolu s výhrami v prvním a druhém kole ve Stromovce měla na kontě sedm vítězných zápasů v řadě. To byla její nejdelší úspěšná šňůra od roku 2009, kdy vyhrála jedenáctkrát po sobě. Chuť si spravila s Renatou Voráčovou triumfem ve finále čtyřhry.