Šafářová si finále v Québeku nezahraje. Podlehla Maďarce Babosové

20:55
québec - Lucie Šafářová si v Québecu o první titul v sezoně nezahraje. V dnešním semifinále v Kanadě podlehla turnajová jednička 6:7 a 4:6 Maďarce Tímee Babosové, jež následně postoupila i do finále čtyřhry po boku Andrey Hlaváčkové.

Lucie Šafářová nestačila na Maďarku Timeu Babosovou. foto: APČTK

Třicetiletá Šafářová v dosavadních třech zápasech v Québecu včetně čtvrtfinále s Lucií Hradeckou neztratila ani set, o šest let mladší Maďarka ale její úspěšnou sérii utnula.

První sadu vyhrála Babosová po vítězství 10:8 v tie-breaku a v druhém setu získala klíčový brejk na 4:3. Šafářové se sice v devátém gamu podařilo odvrátit čtyři mečboly, Maďarka však při vlastním podání zápas ukončila.

Šafářové se tak nepodařilo navázat na předchozí start v Québecu v roce 2013, kdy došla až k titulu. S Babosovou letos prohrála i druhý zápas, na konci února ji rodačka ze Šoproně porazila ve finále turnaje v Budapešti.

Babosová může v Kanadě získat double, neboť spolu s českou specialistkou Hlaváčkovou potvrdila postupem do finále roli nejvýše nasazeného páru.

Maďarsko-česká dvojice, jež bojuje o účast na Turnaji mistryň, zdolala v semifinále 6:3, 6:2 Maríu Irigoyenovou z Argentiny a Camillu Rosatellovou z Mexika.