Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Šafářová odvrátila dva mečboly Tchajwance a v Nottinghamu je ve čtvrtfinále

21:22
NOTTINGHAM/PRAHA - Tenistka Lucie Šafářová postoupila po velkém boji do čtvrtfinále travnatého turnaje v Nottinghamu. V druhém kole nasazená pětka odvrátila dva mečboly a Hsieh Su-wei z Tchaj-wanu udolala 1:6, 6:3 a 7:6.

Lucie Šafářová v zápase proti Hsieh Su-wei z Tchajwanu. foto: Reuters

Ve zkrácené hře čerstvá vítězka čtyřhry na Roland Garros prohrávala už 2:5, ale nakonec zvítězila 9:7 a po téměř dvou hodinách se mohla radovat z postupu. O druhé letošní semifinále si zahraje s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou, která v prvním kole vyřadila českou kvalifikantku Terezu Martincovou.

Po přesunu z Paříže začala Šafářová v Nottinghamu výhrou nad Američankou Grace Minovou, díky níž přerušila sérii čtyř singlových nezdarů na okruhu WTA. Do zápasu proti 116. hráčce světa Hsieh Su-wei však vstoupila katastrofálně. Prohrála si všechna tři podání a za 23 minut úvodní sadu ztratila.

Tenisový turnaj žen v Nottinghamu

Dvouhra - 2. kolo: Šafářová (5) - Hsieh Su-wei (Tchaj-wan) 1:6, 6:3, 7:6 (9:7), Rybáriková (SR) - Riskeová (4-USA) 6:2, 6:7 (5:7), 7:5.

V druhém setu se Šafářová zlepšila a jediným brejkem ve čtvrtém gamu rozhodla o vyrovnání na 1:1. V rozhodující sadě 44. tenistka žebříčku sebrala soupeřce za stavu 5:5 podruhé servis a šla podávat na vítězství. Jenže sama podruhé přišla o podání a na řadu přišel dramatický tie-break. V něm měla Hsieh Su-wei dva mečboly, ale neproměnila je, zatímco při prvním mečbolu Šafářové ukončila zápas dvojchybou a okamžitě se rozplakala.

Kromě Šafářové zůstává v soutěži z nasazených hráček už jen turnajová jednička, Britka Johanna Kontaová, na kterou může česká tenistka narazit až ve finále.