Šafářová je v Nottinghamu potřetí v sezoně v semifinále

19:00
NOTTINGHAM - Lucie Šafářová postoupila na turnaji v Nottinghamu potřetí v sezoně do semifinále. Po čtvrtfinálovém vítězství 6:3, 0:6 a 6:4 nad Cvetanou Pironkovovou z Bulharska čeká pátou nasazenou hráčku na anglické trávě Donna Vekičová z Chorvatska.

Lucie Šafářová na trávě válí. foto: Reuters

Berdych se ve Stuttgartu loučí už ve čtvrtfinále. Nestačil na ranaře Lópeze

Šafářová sice získala první sadu, pak se ale dostala do velkých problémů, když prohrála osm gamů za sebou. Ve druhém setu dostala za 26 minut kanára a v rozhodujícím pustila Pironkovovou do vedení 2:0.

Pak se však česká hráčka probrala a otočila na 4:2 a po menším zakolísání, po němž dovolila soupeřce srovnat, nakonec zvítězila.

Šafářovou čeká třetí semifinále v sezoně. V únoru si ho v Tchaj-peji zahrála po deseti měsících a vypadla s Číňankou Pcheng Šuaj.

Lucie Šafářová prohrála první sadu v tie breaku.
Lucie Šafářová v osmifinále Wimbledonu.

Jen o pár týdnů později došla v Budapešti až do finále, kde však podlehla domácí Timee Babosové. S Vekičovou ještě nikdy nehrála.