S Haškem bezvědomí neotřáslo, vychytal druhou výhru ve dvou dnech

17:57
PRAHA/MOSKVA - Český brankář Dominik Hašek podruhé během dvou dnů vychytal Spartaku Moskva v KHL těsné vítězství 2:1. Po čtvrtečním vyhraném utkání nad Novokuzněckem, během nějž byl pětačtyřicetiletý gólman po střetu se soupeřem několik sekund v bezvědomí, dnes olympijský vítěz z Nagana pomohl k zisku dvou bodů za vítězství 2:1 v prodloužení nad Chabarovskem.

Dominik Hašek v dresu Spartaku. foto: Reprofoto

Hašek sice inkasoval jako první z hole Zakijeva v 17. minutě, další góly už ale nepustil a jeho spoluhráčům se podařilo skóre otočit. V polovině utkání vyrovnal Jevgenij Fjodorov a pět sekund před koncem prodloužení rozhodl Denis Makarov.

"Tohle bylo vítězství našeho gólmana Dominika Haška. Ten zápas nám vyhrál on," řekl na adresu brankářské legendy trenér Spartaku Igor Pavlov, jenž v říjnu nahradil odvolaného Miloše Říhu.

Rovněž pět sekund před sirénou, ale tou oznamující druhou přestávku, vstřelil vítěznou branku utkání mezi Čerepovcem a Novokuzněckem český obránce domácího Severstalu Ondřej Němec.

Letošní mistr světa z Německa poslal svůj tým do vedení 3:2 v oslabení deset sekund po návratu z trestné lavice. Ve třetí části stanovil konečné skóre svým druhým gólem v utkání slovenský útočník Martin Cibák.