Rytíři z Kladna úřadovali na ledě mistra

20:00aktualizováno  20:48
TŘINEC - Hokejový Třinec nepotvrdil vzestup formy, po dvou vítězstvích dnes v 7. kole extraligy na domácím ledě podlehl Kladnu 1:4.

Kladno - Sparta (radost hokejistů Kladna) foto: ČTK

Rytíři zaskočili úřadující šampiony aktivním a soustředným výkonem, už ve 23. minutě vedli o tři góly a zápas bez nejmenších komplikací dovedli do vítězného konce. Tříbodovou výhru veze Kladno z Werk Arény po čtyřech letech, naopak Oceláři v této sezoně doma už potřetí neuspěli.

Tým, který v Třinci není zvyklý vítězit, tentokrát Oceláře nemile překvapil kompaktním pojetím hry. Už ve čtvrté minutě vyvedl mistra z pohody Hovorka, který umístěnou ranou o tyčku poprvé skóroval.

Domácí se sice hrnuli dopředu, ale v defenzivě působili až příliš bezstarostně a nedůrazně. Hbití kladenští útočníci poměrně snadno pronikali na dostřel a ve 14. minutě šli hosté po závaru před brankou zásluhou Bílka do dvougólového trháku.

Jiskru ocelářské naděje zažehl ještě před koncem úvodní části kanadský bek Davison, když se jím nahazovaný puk - možná s jemnou tečí - dostal přes Cháberovu lapačku až do sítě. Davison si tak připsal svůj první střelecký úspěch v extralize.

Třinec měl převahu

I druhá třetina nabídla podobný obrázek: tlak a snahu Třince a smrtící výpady Kladna. Už po 46 sekundách dostaly třinecké plány na vyrovnání první trhlinu. Bicek v přesilovce trefil příklepem před brankou Zíba a Patera sražený puk pohodlně zametl do branky. Když po dalších 76 vteřinách z brejku přidal čtvrtý gól Lukáč, domácí sáhli k výměně gólmanů.

Jenže průvan v obranných řadách Ocelářů nebral konce. Náhradník Vojtek při rychlých kontrech hostů měl co dělat, betonem ve 26. minutě zmařil další nebezpečnou dorážku Eberleho. Třinec sice tlačil, forčekoval, ale Cháberu zaměstnával spíše po skrumážích a odražených střelách.

Ataky soupeře byly přece jen přímočařejší. Hovorka se v 35. minutě protáhl až před Vojtka, který proti jeho kličce ale zavčasu secvakl betony.

Závěrečná smršť jako v utkáních proti Mladé Boleslavi a Slavii se dnes v podání Třince neopakovala. Kladno soupeře takřka k ničemu nepustilo a po třech zápasech bez vítězství zase naplno zabralo.

Hokejová Tipsport extraliga - 7. kolo

HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Davison - 4. Hovorka (Hlaváč), 14. Bílek, 21. Patera (Bicek, Lepine), 23. Lukáč. Rozhodčí: Husička, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:5, navíc Havel (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3992.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 27. Kadlec (V. Růžička ml., Kůrka), 54. Kůrka (Sklenář, Vašíček), 58. Kadlec (M. Čermák) - 17. Duda (Jan Kovář, Johnson), 23. Martin Straka (Dvořák), 38. Stránský (Lev), 40. Jan Kovář (Marušák), 55. Martin Straka (Jiří Hanzlík, Marušák). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3719.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1) Branky a nahrávky: 5. Pech (Kumstát, Nosek), 40. Pech (Kumstát) - 50. T. Káňa (Burger, Sloboda), 57. Ujčík (Malík), 62. Burger (Ujčík). Rozhodčí: Lacina, Smitka - Bejček, Charvát. Vyloučení: 8:8, navíc Gřegořek a Zaťovič (oba K. Vary) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2274.

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 20. L. Květoň (Ptáček, Kašpařík)- 45. Tenkrát (Bližňák, Ton), 52. Broš (I. Rachůnek, Pacovský), 60. Ton (Broš). Rozhodčí: Homola, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4632.

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 58. Jaroslav Svoboda (H. Zohorna, Jakub Svoboda) -10. Koukal (Starý), 35. Bartek (Elkins), 44. Bartek (Somík), 54. Starý (Nakládal). Rozhodčí: Trombík, Polák - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 9:9, navíc L. Čermák - Somík oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6772.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) Branky a nahrávky: 25. Bahenský (Hrdel), 39. D. Výborný (Tomas) - 26. Trávníček (Jareš, Hanzl). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 3500.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) Branky a nahrávky: 5. Galvas (Důras, Čajánek), 14. Kubiš (Roman Vlach), 31. Veselý (Čajánek), 53. Holík (Linhart, Hamrlík) - 57. Bárta (Trončinský, P. Nedvěd), 60. Urban (L. Krejčík). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Dřínovský, Pouzar. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 3850.