Růžička ukončil střeleckou sérii, se Zlínem se neprosadil

20:38aktualizováno  21:17
TŘINEC - Třinecký hokejista Martin Růžička poprvé v ročníku nedal gól a možná i proto Třinec v 10. kole extraligy podlehl na domácím ledě Zlínu 2:3. Hosté třikrát vedli, Oceláři dvakrát vyrovnali, ale na Köhlerovu branku z 57. minuty už odpovědět nedokázali.

Zlín - Třinec (Harmlík a Růžička) foto: ČTK

Elitní třineckou lajnu s kanonýrem Růžičkou dnes zastínil útok zlínského Čajánka, který se celé utkání ukazoval ve výborném světle. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre, když Honejsek zblízka za Hamerlíka doklepl vyražený puk.

I domácí se dokázali dostávat do šancí, jenže s jejich realizací byli na štíru. Růžička v sedmé minutě nabil Zíbovi, ale jeho střelu i Varaďovu dorážku Horčička nepustil. Zatímco vyložené příležitosti Třinec zahazoval, po trochu nenápadné akci se střelou z otočky prosadil Klimenta.

Třinec - Zlín 2:3

• Branky a nahrávky: 12. Klimenta (Polanský), 24. Orsava (D. Květoň, Podešva) - 4. Honejsek (Veselý, Linhart), 14. Čajánek (Veselý, Balaštík), 57. Köhler (Leška, Balaštík). Rozhodčí: Mikula, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 3951.
  • Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Klouček, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Orsava, Podešva, Hrňa.
  • Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Horák, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček.

Úchvatnou střeleckou sérii mohl Růžička prodloužit v 13. minutě, ale po nezištné přihrávce Bonka mu sjel puk po čepeli a zblízka jej neumístil do prázdné branky.

Domácím se to vzápětí vymstilo. Čajánkova řada vyšachovala domácí obranu a její vůdce vrátil Zlín do vedení. Přijít mohly i další góly. Zlín středním pásmem snadno pronikal do brejků, Hamerlík během chvilky vychytal Honejska i Balaštíka.

Kouč Turek, který ještě vloni ve Zlíně působil, ve druhé části zredukoval sestavu jen na tři pětky a nebál se posadit veterána Peterka nebo Adamského. Mladík Orsava se za důvěru trenérovi rychle odvděčil, nádherným úderem bez přípravy vymetl oba horní rohy zlínské branky.

Svižný a vyrovnaný duel mohl na třineckou stranu překlopit Růžička, který se v 25. minutě řítil sám Horčičku, ale přestřelil.

Zlín v závěru tahal za delší konec, ale soupeře především v úvodu třetího dějství držel nad vodou Hamerlík. Tlak hostů otupil výbornými zákroky při šancích Veselého a Čajánka.

Třinci nešly přesilovky, přesto v ní pět minut před koncem mohl strhnout vedení na jeho stranu Hrabal, ale jeho tečovaná rána skončila na tyčce.

Rozhodl v 57. minutě Köhler, když domácí při jeho gólu bouřlivě reklamovali faul na Růžičku. Závěrečná snaha Třince včetně power play se už minula účinkem.

Další nedělní výsledky 10. kola extraligy

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 5:4 v prodl. (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Rutta (Hafenrichter, Lušňák), 35. Lučka (Hromas, Duda), 57. Hřebejk (Kraft), 58. D. Hruška (Duda, Michael Frolík), 63. Michael Frolík (Lušňák, Pulpán) - 17. Skladaný (Kloz), 23. Vachovec (J. Látal), 32. Zaťovič (Pech), 36. Kumstát (Kloz). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 5048.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 6:2 (2:2, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Benák (V. Kočí), 8. Kousal (Somík), 21. Krejčí (Kolář), 23. T. Zohorna (Kolář, Benák), 28. Bartek (Beech, Brendl), 41. Hemský - 19. P. Nedvěd (Bulíř), 19. Filippi (Urban). Rozhodčí: Sjöqvist (Švéd.), Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8456.

HC Mountfield České Budějovice - HC Škoda Plzeň 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 58. Prokop (Rousek) - 8. Balej (Vlasák, Gulaš), 20. Kratěna (St. Pierre), 26. Pletka (Jan Kovář, Kratěna), 41. J. Jeřábek. Rozhodčí: Pešina, Blecha - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4180.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 4:5 (2:0, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. T. Rachůnek (Ton, Foster), 16. Tenkrát (J. Hlinka), 32. J. Hlinka (I. Rachůnek, Krstev), 60. T. Rachůnek (J. Hlinka, Krstev) - 28. Ručinský (J. Černý), 29. Lukeš (V. Hübl, Stříteský), 38. Ručinský (Trávníček), 42. Hanzl (Kubát), 43. V. Hübl (Majdan, Ručinský). Rozhodčí: Hribik, Souček - Lhotský, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 4258.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. J. Hruška (Švrček), 60. Jakub Svoboda (Švrček, J. Hruška) - 17. Szturc (Roman). Rozhodčí: Hradil, R. Polák - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:8, navíc Klimek (Vítkovice) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7200.