Rudisha prohrál. Se sedmnáctiletým talentem

15:40
MILÁN - Více než dva roky keňský atlet David Rudisha neprohrál, až v neděli na menším mítinku v Miláně. V běhu na 800 metrů ho porazil sedmnáctiletý Mohammed Aman. Velký etiopský talent předběhl favorizovaného Keňana na začátku cílové rovinky a časomíra se u jeho jména zastavila na výkonu 1:43,50. Mistr světa Rudisha byl o sedm setin pomalejší.

Keňský běžec David Rudisha foto: Reuters

Světový rekordman a Atlet roku 2010 podle ankety mezinárodní federace UAAF Rudisha vypadal unaveně, byť před týdnem zaběhl v Rieti nejlepší letošní výkon roku 1:41,33 minuty. To bylo jen 32 setin za jeho loňským světovým rekordem.

Rudisha až do neděle prohrál naposledy v semifinále mistrovství světa v roce 2009 v Berlíně. Aman vyhrál své semifinále na nedávném světovém šampionátu v Tegu, ve finále ale obsadil poslední osmé místo.

"To se občas stane, nějak mi v poslední rovince neběžely nohy. Sezona ale byla úspěšná, nijak moc si to neberu," prohlásil Rudisha. "Příští sezona bude velmi důležitá, chci se na ni dobře připravit," doplnil keňský půlkař.

Závod oštěpařů v Miláně vyhrál Vítězslav Veselý, čtvrtý muž z mistrovství světa, který hodil 80,84 metru. Další český zástupce Petr Frydrych předvedl výkon 75,98 metru a skončil pátý.