‚Rudí ďáblové‘ vyhráli také druhý ligový duel, Arsenal s Čechem v brance prohrál

15:43aktualizováno  20:23
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v druhém kole anglické ligy na hřišti Swansea vysoko 4:0 a zopakovali týden starý výsledek proti West Hamu. Mezi střelce se opět zapsali Anthony Martial, Paul Pogba a drahá letní posila z Evertonu Romelu Lukaku, který má na kontě již tři branky. Arsenal s Petrem Čechem v brance podlehl na hřišti Stoke 0:1, o čemž rozhodl debutant Jesé Rodríguez. Liverpool porazil stejným poměrem Crystal Palace, když jedinou branku zápasu dal v 73. minutě senegalský reprezentant Mané.

Ofenzivní eso Manchesteru United Paul Pogba (vlevo) slaví gól v síti Swansea. foto: Reuters

Už v první desetiminutovce duelu Swansea - Manchester oba týmy nastřelily břevno. Nejprve se domácí Ayew pokusil překvapit De Geu, na druhé straně po Matově přímém kopu hlavičkoval do brankové konstrukce stoper Jones.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo

Swansea - Manchester United 0:4 (45. Bailly, 80. Lukaku, 82. Pogba, 84. Martial), Bournemouth - Watford 0:2 (73. Richarlison, 86. Capoue), Burnley - West Bromwich 0:1 (71. Robson-Kanu), Leicester - Brighton 2:0 (1. Okazaki, 54. Maguire), Liverpool - Crystal Palace 1:0 (73. Mané), Southampton - West Ham United 3:2 (11. Gabbiadini, 38. Tadič z pen., 90.+3 Austin z pen. - 45. a 74. Hernández), Stoke - Arsenal 1:0 (47. Jesé).

Gól padl až těsně před přestávkou, kdy Pogbův pokus vyrazil Fabiaňski na břevno. Z dorážky už měl lehkou práci Bailly a vstřelil první gól v dresu United, kam přestoupil loni z Villarrealu.

Swansea se sice v druhém poločase pokusila zvýšit tlak, závěrečná desetiminutovka se jí ale vůbec nepovedla. Nejprve se prosadil Lukaku a stal se pátým hráčem „Rudých ďáblů“, který za klub skóroval při prvních dvou ligových startech. Vzápětí jej napodobili Pogba a střídající Martial.

Jesé Rodríguez, který před několika dny posílil Stoke, prožil proti Arsenalu snový debut v Premier League. Ve 47. minutě po kombinaci s Berahinem překonal Čecha a poslal domácí do vedení. O čtvrt hodiny později musel český gólman zakročit proti Berahinově hlavičce.

Kouč „Kanonýrů“ Arséne Wenger následně poslal do hry Girouda a hosté si vynutili velký tlak, skórovat se jim ale nepodařilo. Lacazette sice jednou rozvlnil síť, pomezní rozhodčí Beck však odmával ofsajd.

Liverpool sice byl proti Crystal Palace aktivnějším týmem, i hosté si ale dokázali vypracovat několik příležitostí. V té největší byl bývalý útočník „Reds“ Benteke, jenž však zblízka přestřelil bránu svého někdejšího zaměstnavatele. Svěřenci Jürgena Kloppa stupňovali tlak a v 73. minutě se mohli radovat, když po Milivojevičově zaváhání skóroval Mané. Senegalský forvard v šesti ligových zápasech proti Crystal Palace čtyřikrát skóroval a jednou asistoval.

Manolo Gabbiadini ukončil v 11. minutě duelu s West Hamem 555 minut trvající čekání Southamptonu na ligový gól na vlastním stadionu. V 38. minutě navíc z penalty zvýšil na 2:0 Tadič a hosté už v té době byli v oslabení po Arnautovicově vyloučení.

Přesto se „Kladiváři“ dokázali oklepat, prvními dvěma zásahy v dresu West Hamu vyrovnal Hernández. V nastavení ale „Svatí“ přeci jen převrátili skóre na svoji stranu, když další pokutový kop proměnil Austin.

Leicester porazil zásluhou Okazakiho a Maguirea 2:0 Brighton, za který nenastoupili Jiří Skalák ani Aleš Matějů.