7. března 2016 7:18 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Rozsíval pomohl k výhře Chicaga dvěma asistencemi. Mrázek byl brzy vystřídán

Mrázka nečekaně rychle střídal Jimmy Howard. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mrázka nečekaně rychle střídal Jimmy Howard. | foto: Reuters
NEW YORK Obránce Michal Rozsíval si v nedělním utkání NHL připsal dvě asistence při výhře Chicaga 4:1 nad Detroitem, v jehož brance předčasně střídal Petr Mrázek. Do statistik se zapsal také útočník Aleš Hemský, jenž se přihrávkou podílel na vítězném gólu Dallasu, který dobyl Ottawu těsně 2:1.

Rozsíval se vrátil do sestavy po dvou vynechaných utkáních, která sledoval jen jako divák z tribuny. Hned v první minutě se po jeho dobrém obranném zákroku vydal do rychlého protiútoku Patrick Kane a po 21 sekundách hry střelou švihem pod Mrázkovou rukou otevřel skóre zápasu. O šest minut později zvýšil na 2:0 dělovkou od modré čáry v přesilové hře Duncan Keith a Mrázka, který zaznamenal tři zákroky, nečekaně brzy střídal Jimmy Howard.

Taktický tah trenéru Red Wings vyšel a už dvě minuty poté snížil Gustav Nyquist. Ve zbytku utkání měl Detroit střeleckou převahu, druhou třetinu vyhrál na střely dokonce 13:2, jenže Coreyho Crawforda už hosté nepřekonali. Naopak v 52. a v 53. minutě domácí dvěma góly v rozmezí 68 sekund pečetili své vítězství.

Další český gólman Ondřej Pavelec pochytal 29 z 31 střel, porážce Winnipegu s Edmontonem 1:2 ale nezabránil. Jeho protějšek Cam Talbot byl totiž ještě úspěšnější a připsal si 39 úspěšných zákroků.