Rozsíval jednou přihrávkou pomohl k výhře Chicaga, asistoval také Plekanec

7:20aktualizováno  8:23
NEW YORK - Obránce Michal Rozsíval se ve středečním utkání NHL podílel jednou asistencí na výhře Chicaga 5:3 v newyorské Madison Square Garden proti Rangers. Útočník Tomáš Plekanec přihrál na jeden gól Montrealu, Canadiens ale prohráli 2:3 na ledě Colorada.

Obránce Chicago Blackhawks Michal Rozsíval vyráží k puku, zatímco center Colorado Avalanche Matt Duchene ztrácí nad pukem kontrolu. foto: ČTK/AP

Hrdinou souboje dvou elitních týmů ligy mezi Rangers a Blackhawks se stal ruský nováček Artěmij Panarin, který poprvé v kariéře vstřelil hattrick. Objev této sezony nejprve ve 31. minutě zvýšil vedení hostů na 2:0. Domácí pak třemi góly skóre otočili, v polovině třetí třetiny ale vyrovnal v přesilové hře Andrew Shaw a tři minuty před koncem zlomil nerozhodný stav v další přesilovce Panarin. Premiérový třígólový večer pak čtyřiadvacetiletý útočník završil při power play trefou do prázdné branky.

Rozsíval překonal zranění a zůstal v milovaném Chicagu. Chce další pohár

Juniorský mistr světa z roku 2011 se dohodl s Chicagem na dvouleté smlouvě loni na jaře po zisku ruského titulu v dresu Petrohradu a krátce před mistrovstvím světa v Praze, kde dal pět gólů a na dalších pět přihrál. V přípravném kempu ale musel o místo v sestavě bojovat, od té doby je však jedním z klíčových hráčů týmu.

Panarin v 59 zápasech vstřelil už 22 branek a s 57 body je s velkým náskokem druhým nejproduktivnějším hráčem mužstva za nejlépe bodujícím útočníkem celé NHL Patrickem Kanem. „Je to výjimečný talent. Má výbornou střelu, skvěle to umí s pukem. Vedení klubu dokázalo objevit mimořádného hráče a my jsme rádi, že ho máme,“ řekl Kane, po jehož boku hbitý Rus kouzlí v jedné formaci.

Osudový soupeř

Rangers jsou pro Panarina osudový soupeř. Právě do jejich branky totiž v říjnu při debutu v NHL dal premiérový gól, ke všemu ještě hned první střelou v zámořské soutěži. A teď v New Yorku oslavil první hattrick.

Montreal vedl v Denveru 1:0 a 2:1, nakonec to ale nestačilo. Katem Canadiens se stal Jarome Iginla, jenž ve 37. minutě vyrovnal v početní převaze na 2:2 a dvě minuty před koncem třetí třetiny vstřelil i vítězný gól. Plekanec a spol. tak prohráli i třetí venkovní zápas v řadě a připsali si sedmou porážku z posledních deseti utkání.

Při rozhodujícím gólu udělal chybu P.K. Subban, který se na modré útočné čáře nechal okrást o puk a Avalanche udeřili z rychlého protiútoku. „Podali jsme poctivý výkon, myslím, že to nebyl z naší strany špatný zápas. O to víc zamrzí, že jsme ho ztratili kvůli individuální chybě v závěru,“ litoval trenér Michel Therrien. „Obvykle v těchto situacích puk nastřelím. Ale já o soupeři nevěděl a pak už si jen pamatuji, jak jsem ztratil balanc...“ krčil rameny Subban.

Ve třetím středečním duelu zvítězila Minnesota 5:3 v Calgary. Divočáci vyhráli i druhý zápas pod vedením provizorního kouče Johna Torchettiho, který nahradil odvolaného Michaela Yeoa, když navázali na pondělní vítězství 5:2 ve Vancouveru.

Utkání nedohrál domácí obránce Ladislav Šmíd, který v první třetině odstoupil kvůli zranění v dolní části těla a do hry už se nevrátil. O to více prostoru dostal Jakub Nakládal, který tentokrát odehrál 16 minut a byl na ledě u jednoho vstřeleného a dvou inkasovaných gólů.