Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Rozlučka bez gólů. Buclatý Ronaldo pálil šanci za šancí

9:38
SAO PAULO - Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldo se s brazilskou reprezentací gólem nerozloučil. Čtyřiatřicetiletý útočník odehrál čtvrthodinu v závěru prvního poločasu v úterním přípravném utkání s Rumunskem, které pětinásobní mistři světa porazili 1:0. Jediný gól zápasu dal v 21. minutě Fred, který pak uvolnil místo v sestavě právě Ronaldovi.

Ronaldo se loučí s reprezentační kariérou. foto: Reuters

Buclatý Ronaldo se během svých 15 minut na hřišti dostal do tří šancí, ale žádnou z nich neproměnil. Dvojnásobný mistr světa, který ukončil hráčskou kariéru už v únoru, si připsal 98. reprezentační start, ale bilanci 62 branek nerozšířil. Více gólů za Brazílii nastřílel pouze legendární Pelé (77).

RONALDOVO LOUČENÍ S REPREZENTAČNÍM DRESEM

"Promiňte. Šance jsem měl, ale gól jsem dát nedokázal," omlouval se divákům na stadionu v Sao Paulu autor rekordních 15 branek na světových šampionátech, jenž se v závěru kariéry potýkal s nadváhou. "Můžu vám jen poděkovat za všechnu podporu a přízeň, kterou jste mi celé ty roky věnovali," uvedla někdejší hvězda Barcelony, Interu Milán, Realu Madrid a AC Milán.

Ze hřiště odcházel nejlepší hráč světa z let 1996, 1997, 2002 a dvojnásobný držitel Zlatého míčem kordonem, který utvořili hráči obou mužstev.