Rozjetý Jágr: Doufám, že to nebyl poslední hattrick

20:20
BRATISLAVA (Od zpravodaje LN na Slovensku) - V devětatřiceti letech se dočkal svého prvního reprezentačního hattricku. Přesto nebyl spokojený. Jaromír Jágr po čtvrtfinálové výhře 4:0 nad USA, pod kterou se podepsal třemi góly, tvrdil, že před semifinále se musí hra národního týmu ještě zlepšit. "Nebýt Pavelce, který chytal jako Hašek v Naganu, bylo by to hodně složité," vyprávěla po zápase novinářům hlavní hvězda zápasu.

Česko - USA (česká radost). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

V první třetině jste se s Američany hodně trápili.
Nehráli jsme dobře. Tam jsme měli velké štěstí. Díky bohu, že Ondra (Pavelec) zachytal výborně. Hlavně v první třetině měl několik vynikajících zásahů. Američani nás přebruslovali, byli rychlejší na puku, měli víc šancí. My jsme působili takovým ospalým dojmem. Připadalo mi, jak bysme ani neměli nohy. Já jsem se taky cítil hrozně. Už na rozbruslení to nebylo ono a říkal jsem si, že je jeden z těch zápasů zase tady.

DÁLE K TÉMATU

Vzpomněl jste si po první třetině na Nagano?
Určitě, vypadalo to jako tehdy v Naganu. Ondra chytal jako Hašek. Kdyby nám dali jeden dva góly, tak by to vypadalo úplně jinak. Možná bychom se pak trápili.

Jste rád, jak vyšel zápas vám osobně?
Moc to neřeším. Někdy máš štěstí více, jindy méně. Dneska jsem se nějak zázračně necítil, ale jak vidíš, někdy to tam napadá, jindy zase ne. Ale doufám, že se v příštím zápase zlepšíme. Sice nevíme, na koho narazíme, ale musíme hrát lépe.

Nepřehlédněte

Při přesilovce 5 na 3 na začátku druhé třetiny si vzal kouč Hadamczik time out. Co říkáte celkem neobvyklý tah?
Udělal to výborně. Je jedno, kdy si time out vezmeš, musíš si ho vzít v situaci, kdy to mužstvo potřebuje a kouč ten okamžik vystihnul skvěle. Klobouk dolů před ním. Všichni víme, co přesilovka 5 na 3 znamená. Vedeš 1:0, dáš druhý gól a je skoro vyhráno. Byl to klíčový okamžik zápasu.

Udělal vám třetí gól, kterým jste završili vítězství radost?
Tak určitě. Snažili jsme se udržet puk. Máš čtyři minuty do konce, vedeš o tři góly, takže nemáš kam spěchat. Dostal jsme se do šance, tak jsme ji využili.

Byl to váš první hattrick v reprezentačním dresu...