Vrbata ve Vancouveru pookřál a říká: Chceme do play off, na MS zatím nemyslím

15:26
LOS ANGELES (Od spolupracovníka LN v USA) - Český útočník Radim Vrbata vloni jako volný hráč podepsal novou smlouvu s týmem Vancouver Canucks a v novém prostředí se úspěšně prosazuje. V letošní sezoně NHL má na svém kontě již 51 bodů (26 gólů a 23 asistencí).

Pravé křídlo Vancouveru Radim Vrbata (17) slaví gól s Danielem Sedinem (22). foto: ČTK

V sobotním napínavém zápase, v němž jeho Vancouver zvítězil v Los Angeles nad obhájci Stanleyova poháru místními 4:1, zaznamenal vítězný gól a jednu přihrávku.

LN Souboj proti Los Angeles Kings jste nezačali nejlépe, obdrželi jste první branku, ale v poslední třetině jste dokázali vývoj střetnutí zvrátit.

Pro nás se jedná o mimořádně důležité vítězství. Kings je jeden z týmů, s nímž bojujeme o postup do play off. Je skvělé, že jsme zde vybojovali dva body. Dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas, a pak nám vyšla přesilovka pět na tři. Konečně jsme v ní skórovali, což se nám celou sezónu moc nedaří, a dali v ní druhý rozhodující gól.

Brankář Pavelec znovu zářil, Vrbata a Plekanec dali vítězné góly

LN Jak jste viděl svůj vítězný gól?
Hráli jsme přesilovku pět na tri za vyloučení na pět minut Toffoliho střela od modré prošla za branku, kde se odrazila prudce od mantinelu. Já byl schopen ten puk zastavit bruslí, a protože byl brankář u druhé tyčky, tak jsem ho jen rychle nadhodil na branku. A vyšlo to.

LN Jak celkově vnímáte svoji první sezónu v dresu Vancouver Canucks?
Ještě není konec sezony, tak na nějaké hodnocení je příliš brzy. Když jsme se vloni v létě rozhodoval jako volný hráč, tak mi z toho Vancouver vycházel nejlépe. Jsem moc rád, že se moje očekávání potvrdila a že vše funguje dobře.

LN Vancouver se vloni neprobojoval do play off, letošní šance je nesrovnatelně lepší, že?
Mužstvo se snad z loňska poučilo, hodně změn se udělalo přes léto, přišly nové posily. Měnil se i trenér a generální manažer, dokonce i pomocní koučové. Měli jsme dobrý začátek a to nám dodalo sebevědomí.

Útočník Vancuver Canucks Radim Vrbata
Vrbata bodoval v osmém utkání v řadě, když se v pátečním utkání NHL podílel...

LN Srovnávat hokej po palmami ve Phoenixu, kde jste dříve působil, a v Kanadě asi nelze, že?
To máte pravdu, byla to velká změna, srovnávat zájem o hokej v Arizoně a po celé Kanadě vůbec nelze. Ve Vancouveru žije hokejem doslova celé město, je to totální rozdíl, ale to není nic nového.

LN Fanoušci v Česku se nemohou dočkat mistrovství světa po deseti letech opět na českém území, měl byste zájem hrát, pokud byste vypadli ze Stanleyova poháru?
O mistrovství světa se nyní nechci bavit, uvidíme, kdy nám skončí sezona. Nyní bojujeme o play off, a na to se soustředím. Poté, co vypadneme či nevypadneme z prvního kola, to teprve začnu řešit.