Sparťan Vondrka: Prohrávat 0:2 není zoufalá situace, doma ukážeme sílu

11:08
PRAHA - Dva zápasy, dvě porážky. Sparta odjela domů z Třince s nepříjemnou bilancí. Útočník Michal Vondrka však věří, že semifinále půjde otočit. „Zažil jsem to už mockrát,“ říká.

Michal Vondrka ze Sparty foto: ČTK

Na rozdíl od prvního duelu jste v neděli vedli 2:0 a zdálo se, že zápas v klidu dovedete k výhře. Proč nastal obrat?
My jsme výborně začali, půl zápasu jsme hráli výborně. Pak jsme je pustili do vedení, ale zase jsme to otočili. Jenže jsme si nechali dát góla dvě minuty do konce třetí třetiny, v tom byl hlavní problém.

Za dva zápasy v Třinci jste dostali 11 branek. Není to až moc chyb v defenzivě?
Občas se něco takového stane, nějaká chyba přijde. Ale my to musíme zavřít, musíme si pohlídat konce zápasů. Je to škoda, tohle nás stálo celé utkání.

Je potěšující aspoň to, že vaše hra má stoupající tendenci?
Jasně. S klukama jsme si v kabině řekli, že to není ztracený. V play off jsem to zažil už x-krát, že jsme prohrávali po prvních zápasech 0:2, navíc venku, a pak se to otočilo. To není žádná zoufalá situace.

Třinecký kotel.
Jan Buchtele ze Sparty blokovaný obránci domácího celku při nájezdu na...

Ve čtvrtfinále proti Hradci Králové jste spoustu herních prvků zvládali mnohem lépe. Tušíte, jak se k tomu vrátit?
S Hradcem jsme hlavně zvládali začátky a pak vedli, to je psychicky důležité. Využívali jsme přesilovky. A nebylo tam tolik chyb jako s Třincem. Říkali jsme, že se toho musíme vyvarovat, že z každé může přijít gól. Prostě je nesmíme dělat.

První duel v Třinci byl hodně emotivní, plný srážek a potyček. Ten druhý až takový nebyl, spíš se hrál rychlý kombinační hokej. Jaký bude ten třetí v Praze?
Nechte se překvapit. Ale je jasné, že je série vyostřená.

Z úzkého ledu v Třinci se semifinále přestěhuje na široký led u vás. Dá se na tom stavět?
Bude to naše výhoda. Spousta lidí nás navíc přijde podpořit, i ten kotel co byl tady byl hodně slyšet. Doufám, že přijde hodně fanoušků, pevně věřím, že to srovnáme. Domácí led je pro nás velká zbraň.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...