Rozhodnuto: Pennettaová smetla Kvitovou a Italky jsou ve finále Fed Cupu

14:05aktualizováno  18:04
PRAHA/ŘÍM - Jen tři zápasy stačily italským tenistkám k postupu do finále letošního Fed Cupu. Italská jednička Flavia Pennettaová nedala v první nedělní dvouhře šanci Petře Kvitové a po výsledku 7:6 a 6:1 uhrála po svou zemi třetí rozhodující bod.

Italská postupová radost. foto: ČTK

Semifinále tenisového Fed Cupu v Římě (antuka)

ITÁLIE 3:0 ČESKÁ REPUBLIKA po třetí dvouhře

Pennettaová - Kvitová 7:6 (7:3), 6:2
Esa:
3:2. Dvojchyby: 5:5. Vítězné míče: 21:22.Využité brejkboly: 4/5 - 2/5. Nevynucené chyby: 21:29. Celkem získané míče: 69:59. Čas: 1:24 hod.

Erraniová - Hradecká 6:4, 6:2
Esa: 0:2. Dvojchyby: 0:4. Vítězné míče: 20:25. Využité brejkboly: 5/10 - 2/3. Nevynucené chyby: 13:30. Celkem získané míče: 67:49. Čas: 1:18 hod.

Erraniová, Schiavoneová - Hradecká, Peschkeová 6:2, 6:4
Esa:
1:2. Dvojchyby: 2:3. Vítězné míče: 36:27. Využité brejkboly: 4/9 - 1/9. Nevynucené chyby: 13:20. Celkem získané míče: 73:55. Čas: 1:19 hod.

Italky vstupovaly do nedělních dvouher s vedením 2:0 na zápasy a Flavia Pennettaová hned od úvodního míčku zápasu s Petrou Kvitovou, která nahradila v nominaci na poslední chvíli Lucii Šafářovou, dávala najevo, že chce svůj tým dostat do finále v nejkratším možném čase.

Českou soupeřku drtila chytrou a kombinační hrou a rychle se dostala do trháku 5:2. Jenže Kvitová zápas nezabalila. Pennettaová jako by znervózněla a rázem byl stav 5:5 a následně se dostal první set do zkrácené hry. V ní ale měla Italka opět razantní nástup a tentokrát již udržela koncentraci až do konce.

"Utekl mi začátek prvního setu a poté i tie-breaku a tam se to celé rozhodlo," našla trefně příčinu porážky česká tenistka Petra Kvitová v rozhovoru pro Českou televizi. Ve druhém setu totiž Italka na kurtu již jasně dominovala. "Byla jsem naštvaná ze závěru prvního setu. Nechtěla jsem to dát na sobě znát, bohužel se mi to po prvním gamu přestalo dařit, něco se zvrtlo," zhodnotila hladký průběh druhé sady zklamaná česká hráčka.

FED CUP: Italky vedou 2:0, Schiavoneová vypráskala Benešovou - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Pennettaová druhý set ovládla 6:1 a zápas zakončila stylově esem z podání na kříž. Italky vedly 3:0 a další bod přidala náhradnice Sara Erraniová po výhře 6:4, 6:2 nad Lucií Hradeckou, takže ve dvouhrách český tým nezískal v Itálii ani set.

Italka téměř nevychybovala, což se nedalo říct o její české soupeřce. Zápas tak ovládla s přehledem za 78 minut. O tom, že Češky odjedou z Říma s debaklem rozhodla závěrečná čtyřka, ve které ze 79 minut porazila dvojice Erraniová, Schiavoneová hostující dvojici Hradecká Peschkeová-Hradecká 6:2, 6:4.

České tenistky tak v semifinále s nejúspěšnější fedcupovou reprezentací posledních pěti let nezískaly nejen ani bod, ale také ani set.