A ven! Rozhodčí vyhodil Mourinha na tribunu, kouč pak odmítl mluvit s novináři

8:00
LONDÝN - Není týden, aby si kouč Chelsea José Mourinho po utkání nepostěžoval na rozhodčí. V třaskavém sobotním derby proti West Hamu se však rozohnil už během zápasu: sudí ho za nemístné řeči vykázal na tribunu, odkud si protrpěl další porážku svého týmu. Po zápase pak odmítl hovořit s médii.

Trenér Chelsea José Mourinho. foto: Reuters

Po internetu koluje snímek, na němž jsou radující se příznivci West Hamu a mezi nimi zapšklý Mourinho s pohledem zabodnutým do země. Sledovat druhý poločas utkání jen z tribuny musel být pro 52letého Portugalce očistec.

Za kritiku už platil

Se stížnostmi José Mourinha už došla trpělivost fotbalové asociaci, která kouče tvrdě pokutovala po výrocích na výkon arbitrů v utkání Chelsea se Southamptonem (1:3). Kouč musel zaplatit 50 tisíc liber (asi 1,8 miliardy korun), ale trest označil za skandální a vtipkoval, že příště zřejmě dostane elektrický náramek.

„Blues“ navíc zase prohráli, tentokrát 1:2. Proti West Hamu, který mimochodem letos porazil Arsenal, Liverpool a Manchester City, dohrávali zápas po vyloučení záložníka Nemanji Matiče od 44. minuty jen o deseti.

Právě inkriminovaný moment ze závěru první půle a také neuznaný gól po hraniční ofsajdové situaci byly důvodem, proč musel Mourinho opustit svoje vyhřáté místo na lavičce mezi hráči.

Podle informací BBC totiž o verdiktech vehementně diskutoval s hlavním arbitrem v tunelu mířícím ze hřiště do kabin.

Po zápase se k ničemu nevyjádřil, navzdory všem nařízením odmítl předstoupit před novináře, za což bude zřejmě od anglické fotbalové asociace potrestán.

Svoji roli v tom možná sehrál i jeho spor s médii, jenž započal poté, co si britské bulvární listy smsly na jeho konfliku s dvěma chlapci, kteří ho v ulicích Londýna natáčeli na mobilní telefon.

„Už ze mě nedostanete žádné zábavné titulky. Nemám rád, když rozebíráte věci z mého soukromého života. Od teď už se budeme bavit jenom na profesionální úrovni a jenom o fotbale,“ vzkázal kouč novinářům.

Na lavičce londýnského klubu zažívá Mourinho dost možná nejhorší období ve své kariéře: v lize prohrál šest z dvanácti zápasů, jeho svěřenci jsou pokáráni za špatný herní systém a část veřejnosti volá po jeho odvolání.

Chelsea, jeden z adeptů na titul, se v tabulce krčí až na 15. místě. Ale pokud je ještě aktuální zpráva klubového vedení z před dvou týdnů, má Mourinho od šéfů plnou podporu.