Rozhodčí Pechanec má za chyby v Ďolíčku pozastavenou delegaci na pět utkání

19:57
PRAHA - Fotbalový rozhodčí Ondřej Pechanec má za chyby v sobotním duelu první ligy mezi Bohemians Praha 1905 a Zlínem a ve středečním utkání druhé ligy mezi Varnsdorfem a Sokolovem pozastavenou delegaci na pět kol. Sezona tak pro něj skončila. Komise rozhodčích FAČR svým verdiktem vyrovnala maximální trest tohoto ročníku, který v listopadu udělila Martinu Nenadálovi.

Zápas Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín. Hostující Jakub Jugas (vlevo) bojuje o míč se Siimem Lutsem. foto: youtube.comČTK

Pechanec se provinil zejména tím, že pro Bohemians v souboji se Zlínem neodpískal dva pokutové kopy. Tým z Vršovic dnes podal proti jeho výkonu oficiální protest a komise rozhodčích navrhla řídícímu orgánu soutěže, Ligové fotbalové asociaci, aby jej uznala jako důvodný v plném rozsahu.

Pechanec poprvé pochybil v 55. minutě za stavu 0:1, kdy zlínský gólman Milan Švenger nedovoleným způsobem podrazil Dominika Maška. Druhý moment nastal ve druhé nastavené minutě stále ještě za stavu 0:1, kdy zlínský Josef Hnaníček oběma rukama stáhl Tomáše Bergera. Zlín vzápětí druhým gólem zápas definitivně rozhodl.

Sudí, který má zatím v lize odpískáno 18 utkání, navíc chyboval i ve středečním duelu druhé ligy mezi Varnsdorfem a Sokolovem. Podle komise nesprávným rozhodnutím o přerušení hry ovlivnil výsledek. Zápas skončil nerozhodně 2:2, domácí ale při vedení 2:1 dostali v 78. minutě míč opět do sítě, v okamžiku gólové střely však rozhodčí zastavil hru kvůli zranění soupeřova hráče.

Trest dostal také Jan Váňa, který si za neodpískanou penaltu v druholigovém duelu mezi Českými Budějovicemi a Ostravou dvakrát nezapíská. Jedno kolo budou stát za pochybení ve spolupráci a špatnou komunikaci Pavel Peřina a Miloš Vitner.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...