Rosol a Zakopalová v Cincinnati propadli. Končí v 1. kole

21:47
CINCINNATI - Čeští tenisté Lukáš Rosol a Klára Zakopalová vypadli na turnaji v Cincinnati shodně v prvním kole. Rosol prohrál s Marcelem Granollersem ze Španělska 7:5, 4:6, 0:6 a Zakopalová podlehla domácí Američance Lauren Davisové dvakrát 6:7.

Lukáš Rosol ve Wimbledonu 2013. foto: MAFRA - Michal Růžička

Rosol sice na začátku dokázal otočit nepříznivé skóre 1:3 a získal první set pro sebe, pak ale začal mít navrch Granollers a v rozhodující sadě českému hráči dokonce nadělil kanára. Osmadvacetiletý Rosol skončil v prvním kole na šestém turnaji za sebou, úvodní utkání zvládl naposledy v červnu v londýnském Queen's Clubu.

Zakopalová vypadla po festivalu ztracených podání. V úvodním setu jako první až v úvodu tie-breaku dokázala udržet servis Američanka a rozhodla o zisku sady. Ve druhém sice jednatřicetiletá Češka předvedla velký obrat, když po sérii tří brejkbolů za stavu 2:5 vybojovala tie-break, v něm ale jen jednou uspěla při vlastním podání a prohrála 1:7.

V Cincinnati startují také obě české jedničky Tomáš Berdych s Petrou Kvitovou, kteří jsou nasazeni do druhého kola.