Rosický prolomil půst, dvěma góly sestřelil West Bromwich

18:03aktualizováno  19:47
LONDÝN - Záložník Tomáš Rosický při svém pátém ligovém startu za Arsenal v sezoně rozhodl ve 32. kole dvěma góly o vítězství 2:1 na hřišti fotbalistů West Bromwiche. Český reprezentační kapitán se v Premier League trefil poprvé od loňského února.

V Arsenalu působil Rosický od roku 2006 do roku 2016. foto: Reuters

Dvaatřicetiletý Rosický vynechal téměř celý podzim kvůli zranění achilovky z mistrovství Evropy, poté ho trápila nemoc a bolavé lýtko. Dnes podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě a blýskl se gólem v každém poločase.

32. kolo

Reading - Southampton 0:2 (34. Rodriguez, 72. Lallana), Norwich - Swansea 2:2 (40. Snodgrass, 60. Turner - 35. Michu, 76. Moore), Stoke - Aston Villa 1:3 (80. Kightly - 8. Agbonlahor, 87. Lowton, 90. Benteke), West Bromwich - Arsenal 1:2 (71. Morrison - 20. a 50. Rosický).

Skóre Rosický otevřel ve 20. minutě po hezké akci Gervinha, jehož centr uklidil do branky hlavou. Pět minut po přestávce jeho prudkou střelu gólman WBA Ben Foster pouze vyrazil a český záložník dorážkou zblízka zvýšil na 2:0. Domácí snížili v 71. minutě díky gólu Jamese Morrisona z penalty po faulu Pera Mertesackera, jenž byl navíc vyloučen. Přesilovku však Albion k vyrovnání nevyužil.

Rosický, jenž šel ze hřiště v 81. minutě, se v této sezoně dosud trefil pouze jednou v Lize mistrů proti Olympiakosu Pireus. "Byl fantastický. Je to pro nás velmi důležitý hráč. Bohužel byl dlouho zraněný, ale každý rok nás zejména v závěru sezony popostrčí. To je velmi důležité," uvedl na klubovém webu trenér Arséne Wenger. "Doufám, že u nás bude hrát až do konce kariéry. Stále s ním máme smlouvu na další rok, hodně si ho ceníme." Díky šestému vítězství z posledních sedmi zápasů se Arsenal posunul na čtvrté místo tabulky před Chelsea, jež má ale k dobru nedělní zápas proti Sunderlandu.

Poslední Reading podlehl doma Southamptonu 0:2 a utrpěl sedmou porážku za sebou. Stejně dlouhou sérii neúspěchů zaznamenali svěřenci trenéra Briana McDermotta už na podzim na přelomu listopadu a prosince.

Southampton vyhrál díky gólům Rodrigueze a Lallany a tři body získal na hřišti Readingu poprvé od roku 1957. Saints po devíti a půl letech dokázali v lize zvítězit třikrát za sebou a posunuli se na jedenáctou příčku dál od sestupových pozic.