Rosický si pochvaluje pravidelný zápasový rytmus

22:13
LONDÝN - Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický v posledních týdnech září v dresu Arsenalu a svými výkony si vedle chvály vysloužil také prodloužení smlouvy s londýnským klubem. Podle jednatřicetiletého záložníka může za jeho výbornou formu fakt, že za "Kanonýry" nastupuje pravidelně.

Arsenal - AC Milán (Tomáš Rosický) foto: ČTK

"Snažím se odvádět co nejlepší výkony a užívám si aktuální zápasovou šňůru. V minulosti pro mě někdy nebylo jednoduché, když jsem hrál jen jednou za dva týdny," uvedl na klubovém webu Rosický, který v posledních pěti utkáních anglické ligy nechyběl ani jednou v základní sestavě Arsenalu.

Pětaosmdesátinásobný reprezentant odehrál úvodních 76 minut také v pondělním zápase Premier League s Newcastlem, který svěřenci trenéra Arséna Wengera doma vyhráli 2:1 gólem Thomase Vermaelena z páté minuty nastavení.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Rosický znovu patřil k nejlepším hráčům na hřišti, založil první brankovou akci domácích, tvořil hru, obětavě bránil a dostal se také do dvou gólových příležitostí. "Je vidět, že pravidelný zápasový rytmus je přesně to, co momentálně potřebuji. Myslím si, že jsem týmu užitečný a rád bych ve stejném duchu pokračoval," prohlásil bývalý hráč Sparty a Dortmundu.

Za hlavní považuje, aby zůstal zdravý. "Moje zdraví je samozřejmě také klíčové. Chopil jsem se šance a pochopitelně bych rád hrál nadále jako teď," uvedl Rosický, jenž od května 2006 odehrál za Arsenal 157 zápasů a vstřelil 19 gólů. O 18 měsíců ho připravilo vleklé zranění.