Rosický se vrátil po zranění a pomohl Arsenalu k výhře

18:17
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu i s Tomášem Rosickým v základní sestavě porazili v anglické lize Fulham 1:0 a posunuli se na třetí místo tabulky. Dva body ztrácí na čtvrtém místě Chelsea, která má ale dva zápasy k dobru, stejně jako pátý Tottenham s pětibodovým mankem na Arsenal.

Mertesacker a Monreal z Arsenali slaví gól do sítě Fulhamu. foto: Reuters

Rosický se kvůli problémům se zadním stehenním svalem dostal do základní sestavy "Kanonýrů" poprvé od utkání s West Bromwichem (2:1), které před 14 dny rozhodl dvěma góly. Jeho tým hrál na hřišti Fulhamu už od 12. minuty v početní výhodě, poté co byl za ostrý skluz na kotník Mikela Artety vyloučen Steve Sidwell.

34. kolo

Fulham - Arsenal 0:1 (43. Mertesacker), Norwich - Reading 2:1 (50. a 51. Bennett - 72. McCleary), QPR - Stoke 0:2 (42. Crouch, 77. Walters z pen.), Sunderland - Everton 1:0 (45. Sességnon), Swansea - Southampton 0:0, West Bromwich - Newcastle 1:1 (64. Jones - 9. Gouffran), West Ham United - Wigan 2:0 (21. Jarvis, 80. Nolan).

Do vedení však šel až těsně před přestávkou po spolupráci stoperů - nahrávku Laurenta Koscielného po přímém kopu poslal do sítě Per Mertesacker. Rosického v 71. minutě nahradil Lukas Podolski a jeho tým nakonec udržel vedení, i když Sidwella napodobil minutu před koncem útočník Olivier Giroud a také dostal rovnou červenou kartu.

V boji o postup do Evropské ligy ztratil Everton, který prohrál 0:1 se Sunderlandem. Soupeř naopak pod impulzivním koučem Paolem Di Caniem vyhrál podruhé za sebou, navíc opět s nulou, a vzdálil se sestupové 18. příčce na šest bodů.

Naopak pádu z nejvyšší soutěže se hodně přiblížil poslední Reading i předposlední QPR. Reading potvrdil pozici nejhoršího týmu z hřišť soupeřů a prohrál v Norwichi, o jehož výhře 2:1 rozhodl slepenými góly během jediné minuty Elliott Bennett.

Queens Park, pro změnu nejhorší tým podle domácích výsledků, prohrál na svém stadionu 0:2 se Stoke. Hosté, kterým se z předchozích čtrnácti ligových zápasů podařilo vyhrát jen jediný, se dostali do vedení ve 42. minutě díky brance Petera Crouche a jejich triumf pojistil z penalty v 77. minutě Jonathan Walters.