Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Rosický se v Anglii trefil, Arsenalu to ale na tým z třetí ligy nestačilo

19:54
LONDÝN - Premiérový gól Tomáše Rosického v této sezoně stačil fotbalistům Arsenalu pouze k překvapivé remíze 1:1 v osmifinále Anglického poháru s třetiligovým Leytonem Orient. Druhý celek anglické ligy, který v týdnu zvítězil v Lize mistrů nad Barcelonou, tak bude muset o postup do čtvrtfinále poháru bojovat v odvetě na domácím stadionu. Vítěz souboje poté vyzve Manchester United.

Tomáš Rosický. foto: ČTK

Arsenal, který nastoupil s mnoha změnami v sestavě včetně mladého stopera Ignasiho Miquela, byl po celé utkání podle očekávání aktivnější, ale těžko se prosazoval přes pozornou obranu. Povedlo se to až Rosickému, který v 53. minutě usměrnil odražený míč pro sebe netypicky hlavou téměř z velkého vápna přesně k tyči. Z gólu v dresu Arsenalu se radoval poprvé od 20. ledna minulého roku, kdy pokořil obranu Boltonu.

Nedělní výsledky poháru

Opakovaný zápas 4. kola:
Man. City - Notts County (III.) 5:0.

Osmifinále:
Fulham - Bolton 0:1,
Leyton Orient (III.) - Arsenal 1:1 (za hosty gól Rosický).

Chvíli poté mohl slavit podruhé, ale ve velké šanci ztroskotal na domácím brankáři. Podobně si vedli i jeho spoluhráči a Arsenal za to v předposlední minutě pykal. Francouzský útočník Jonathan Téhoué se protáhl mezi dvěma obránci Arsenalu a střelou pod padajícím brankářem Almuniou zařídil opakování zápasu.

I kdyby se Leytonu nepovedlo v odvetě postoupit, zápas na půdě Arsenalu bude pro třetiligový tým velkou finanční vzpruhou díky podílu na televizních právech.