Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Rosický se trefil po devíti měsících a pomohl Arsenalu k postupu

20:20
Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický pomohl Arsenalu gólem k postupu do 4. kola Anglického poháru přes Tottenham. V 62. minutě zvýšil po samostatném úniku na konečných 2:0 a připsal si první gól v dresu Kanonýrů od loňského dubna.

Tomáš Rosický skóruje do sítě Tottenhamu foto: Reuters

Tomáš Rosický skóruje do sítě Tottenhamu

Rosický naposledy za Arsenal skóroval před devíti měsíci, kdy dal hned dva góly West Bromwichi v duelu Premier League. Od té doby se mezi střelce zapsal jen v barvách české reprezentaci proti Arménii.

V derby s Tottenhamem potvrdil dobrou formu a protrhl čekání na gól. Na půlící čáře obral o míč chybujícího Dannyho Rose, který se jako poslední z hráčů Hotspur nepochopitelně snažil o kličku. Rosický běžel sám na branku a čtyřicetimetrový sprint zakončil zkušeně přehozením padajícího brankáře Huga Llorise, přestože byl pod tlakem dobíhajícího soupeře.

"Vždy se snažím dostávat protihráče pod tlak. Tentokrát se napadání vyplatilo. Je to můj první gól v sezoně, navíc proti našemu největšímu rivalovi, takže z něj mám samozřejmě radost," řekl Rosický po utkání v televizním rozhovoru.

Z postupu do 4. kola se radoval také brankář Marek Štěch, který čistým kontem pomohl Yeovilu k výhře 4:0 nad Leytonem Orient. Matěj Vydra podruhé během posledních čtyř zápasů nastoupil v základní sestavě West Bromwiche, ale porážku 0:2 s Crystal Palace neodvrátil. Reprezentační útočník strávil na hřišti 69 minut.