Rosický je zpět. Sparta však proti Bohemians 1905 přišla v závěru o výhru

20:30aktualizováno  20:54
PRAHA - V 71. minutě ligové premiéry nového ročníku HET ligy spustili diváci v zápase Sparta - Bohemians 1905 hromový aplaus. Na hřiště totiž vstoupil Tomáš Rosický. Ani on však nezabránil tomu, že Sparta ztratila v 88. minutě vedení a klokani díky gólu Michala Čecha získali cenný bod za remízu 1:1.

Tomáš Rosický odehrál po návratu na hřiště více než dvacet minut. foto: MAFRA - Michal Růžička

Stramaccioni: Chyběl instinkt zabijáka. Ale hráli jsme lépe než v Bělehradu

Domácí poslal při premiéře italského trenéra Andrey Stramaccioniho v české nejvyšší soutěži do vedení v 16. minutě David Lafata, který si z penalty připsal 200. ligový gól. Dvě minuty před koncem zápasu ale vyrovnal Michal Šmíd.

Sparta nasadila v základní sestavě hned sedm letních posil, tedy o jednu víc než ve čtvrtečním utkání 3. předkola Evropské ligy, které Pražané prohráli s Crvenou Zvezdou Bělehrad 0:2.

Tomáš Rosický

Nově dostal od první minuty šanci záložník Mavuba, jen na lavičce zůstal útočník Janko nebo stoper Štetina. Mezi náhradníky se také objevil i exreprezentační kapitán Rosický.

Domácí se ujali vedení už v 16. minutě, když po faulu Hůlky na Ben Chaima nařídil pokutový kop. Penaltu proměnil kapitán Sparty Lafata a 200. ligovým gólem se osamostatnil na třetím místě Klubu ligových kanonýrů.

Před ním jsou už jen Vlastimil Kopecký (252 gólů) a Josef Bican (447). Čtvrtý je Antonín Hájek (199).

Bohemians 1905 mohli vyrovnat jen o pár okamžiků později.

Mašek se po přihrávce Tetteha ocitl zcela osamocený na velkém vápně, ale míč si nedokázal ideálně zpracovat a jeho střelu na poslední chvíli stihl vracející se Mareček zablokovat skluzem.

Po přestávce se na Letné dlouho nic nedělo. Fanoušky tak ze sedaček zvedl až Rosický, když se šel za bouřlivého potlesku rozcvičovat k rohovému praporku.

HET liga - 1. kolo:

Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)
Branky:
16. Lafata z pen. - 88. Šmíd. Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Antoníček. ŽK: Hůlka, Dostál (oba Bohemians). Diváci: 16.724.
Sparta: Dúbravka - Karavajev, Kaya (45. Štetina), Mareček, Čivič - Mandjeck, Mavuba - Plavšič, Lafata (81. Janko), Ben Chaim (71. Rosický) - Juliš.
Bohemians 1905: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Švec (80. Jirásek), Jindřišek - Vaníček (69. Kuchta), Mašek, Bartek - Tetteh (63. Kabajev).

Až poté na sebe upozornili i hráči na trávníku. Plavšič se uvolnil na hranici vápna a trefil tyč. Lafata v pádu neuspěl s dorážkou.

K obrovské radosti domácích příznivců se v 71. minutě dostal na hřiště i Rosický, když nahradil Ben Chaima. Šestatřicetiletý záložník zasáhl teprve do druhého ligového utkání od loňského návratu z Arsenalu.

Před vleklým zraněním odehrál v září odehrál necelých 20 minut proti Mladé Boleslavi. Po střídání Lafaty navíc dostal kapitánskou pásku.

Když už to vypadalo, že Sparta bez potíží dojde k vítězství, hosté nečekaně vyrovnali.

Domácí gólman Dúbravka neudržel Dostálovu tvrdou střelu a Šmíd se z dorážky nemýlil. Sparta si tak připsala nepříjemné zaváhání před čtvrteční domácí odvetou s Crvenou Zvezdou.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...