Rosický byl u porážky Arsenalu. Vypadne znovu ze sestavy?

18:24aktualizováno  21:00
LONDÝN - Rok 2015 začal pro fotbalisty Chelsea bídně - od Tottenhamu schytali debakl 3:5. V anglické lize tak po 20. kole vznikla kuriózní situace, protože soutěži kralují dva lídři. Manchester City má stejně bodů jako Chelsea a navíc i úplně stejné skóre. Další zápas v základní sestavě si připsal Tomáš Rosický, ale ani on porážce Arsenalu nezabránil.

Tomáš Rosický slaví gól v dresu Arsenalu. foto: Reuters

Chelsea ztratila body podruhé za sebou a celkově si připsala druhou porážku v ligovém ročníku. Doposud ji dokázal zaskočit jen Newcastle na začátku listopadu.

Hrozivých je hlavně pět inkasovaných gólů. Vždyť Chelsea se v posledních letech vyznačovala především úžasnou defenzivou. Trenér Mourinho, jenž kromě Anglie působil také v Portugalsku, Itálii a ve Španělsku, ještě nikdy v ligovém zápase tolik branek neinkasoval.

Chelsea přitom po gólu Dieaga Costy vedla. Ale pak začala dělat hrubé chyby její obrana, přestože ani tentokrát nechyběl velezkušený stoper Terry. Do přestávky to po gólech Kanea, Roseho a Townsenda bylo 3:1.

Ve druhém poločase přestřelka pokračovala. Ještě jednou se trefil Kane, hvězda zápasu, a Chadli. Za Chelsea snižovali Hazard a Terry.

Tottenham - Chelsea 5:3.

Dva lídři

Tento výsledek znamená, že na vedoucí Chelsea se dotáhl Manchester City. A to nejenom bodově, ale dokonce má i úplně stejné skóre 44:19. A protože jejich vzájemný zápas na podzim skončil nerozhodně 1:1, má Premier League po 20. kole dva lídry.

Úřadující mistr porazil Sunderland 3:2, když všech pět gólů padlo mezi 57. a 73. minutou. Vítěznou branku vstřelil záložník Lampard,.

Kromě Chelsea se nedařilo ani Arsenalu, který prohrál na hřišti Southamptonu 0:2. Na páté místo se před něj posunul Tottenham.

Kapitán české reprezentace Rosický, jenž odehrál celý zápas, naskočil v zahajovací jedenáctce podruhé za poslední tři zápasy. Zatímco proti Queens Park Rangers se blýskl gólem a pomohl k vítězství 2:1, proti Southamtonu musel skousnout porážku 0:2.

Arsenal na defenzivu Southamptonu, který se díky vítězství posunul už jen bod za třetí Manchester United, nevyzrál. Naopak po hrubých chybách v obraně a gólmana Szczesného dvakrát inkasoval. Porážka může zkomplikovat Rosického vyhlídky na základní sestavu Arsenalu v dalších zápasech.

Vítěznou branku vstřelil záložník Lampard, jehož hostování z New Yorku City se protáhne až do konce ročníku.

Naopak se nedařilo Manchesteru United, který podruhé za sebou jen remizoval, a to na hřišti Stoke 1:1. Předtím v posledním utkání loňského roku proti Tottenhamu hrál bez branek.

Ani proti Stoke nepředvedl žádný extra výkon. Po Shawcrossě gólu ze druhé minuty po rohovém kopu dokonce prohrával, ale ještě do přestávky stihl vyrovnat. Rovněž po rohovém kopu se prosadil Falcao.

20. KOLO ANGLICKÉ LIGY

Manchester City - Sunderland 3:2 (57. Touré, 67. Jovetič, 73. Lampard - 68. Rodwell, 71. A. Johnson z pen.), Tottenahm - Chelsea 5:3 (30. a 52. Kane, 44. Rose, 45. Townsend z pen., 78. Chadli - 18. Diego Costa, 61. Hazard, 87. Terry), Stoke City - Manchester United 1:1 (2. Shawcross - 26. Falcao), Aston Villa - Crystal Palace 0:0, Hull - Everton 2:0 (33. Elmohamady, 43. Rosenior), Liverpool - Leicester 2:2 (17. a 40. Gerrard obě z pen. - 58. Nugent, 60. Schlupp), Manchester City - Sunderland 3:2 (57. Touré, 67. Jovetič, 73. Lampard - 68. Rodwell, 71. A. Johnson z pen.), Newcastle - Burnley 3:3 (15. Taylor, 26. Colback, 78. Sissoko - 19. vlastní Dummett, 66. Ings, 86. Boyd), QPR - Swansea 1:1 (20. Fer - 90.+2 Bony), Southampton - Arsenal 2:0 (34. Mané, 56. Tadič), West Ham United - West Bromwich 1:1 (10. Sakho - 42. Berahino).