Rosický by se nejraději neviděl: neproměnil penaltu a Arsenal remizoval

21:13
LONDÝN - Český záložník Arsenalu Tomáš Rosický neproměnil v 5. kole anglické ligy proti Sunderlandu penaltu. Jeho tým bez vyloučeného Songa poté v páté minutě nastavení inkasoval a remizoval 1:1.

Tomáš Rosický. foto: ČTK

Rosický, který přišel na hřiště už ve 29. minutě za zraněného střelce úvodní branky Fábregase, mohl čtvrt hodiny před koncem pojistit vedení oslabených hostů druhým gólem. Reprezentační kapitán však přestřelil a domácí pak v poslední minutě nastaveného času vyrovnali zásluhou kanonýra Benta.

Svěřenci Arséna Wengera tak nenavázali na středeční vysokou výhru 6:0 proti Braze v Lize mistrů a propásli šanci se alespoň do nedělního zápasu Chelsea dostat do čela tabulky.

Fotbalisté posledního West Hamu United remizovali na hřišti Stoke 1:1 a po předchozích čtyřech porážkách získali první bod v sezoně. U přerušení špatné série nebyl jejich izraelský trenér Avram Grant, který spolu s obráncem a krajanem Talem Ben-Haimem ctil židovský svátek Jom Kippur (Den smíření). Mužstvo vedl asistent Željko Petrovič.

Londýnský klub poslal do vedení po půlhodině ranou z blízka záložník Parker, remízu domácím zajistil tři minuty po přestávce hlavou útočník Jones. V záloze West Hamu odehrál čtyřicet minut druhého poločasu Radoslav Kováč, náhradní brankář Marek Štěch zůstal tradičně na lavičce.

Tottenham ještě čtvrt hodiny před koncem prohrával s Wolverhamptonem 0:1, ale pak třemi góly vybojoval první domácí výhru v sezoně. Hosté se dostali na londýnském stánku White Hart Lane do vedení na konci první půle zásluhou útočníka Fletchera. Až v 77. minutě vyrovnal z penalty Nizozemec Van der Vaart a připsal si premiérový zásah za "Kohouty" po letním příchodu z Realu Madrid. Obrat dokonali v posledních pěti minutách střídající ruský útočník Pavljučenko a krajní bek Hutton.

Trápící se Everton nedokázal ani na pátý pokus zvítězit a zůstává předposlední s pouhými dvěma body. Hráči liverpoolského klubu podlehli doma nováčkovi z Newcastlu 0:1 a na Goodison Parku prohráli v lize poprvé od loňského listopadu. O výhře hostů rozhodla těsně před přestávkou letní francouzská posila z Marseille Ben Arfa svým prvním gólem v Anglii.

Aston Villa po remíze 1:1 s Boltonem ztratila první body na svém hřišti. Domácí poslal do vedení už ve 13. minutě svou premiérovou trefou v sezoně Ashley Young. Pětadvacetiletý krajní záložník potvrdil, že je specialistou na Bolton, protože mu dokázal vstřelit gól už v pátém ligovém utkání za sebou. Za hosty vyrovnal deset minut před přestávkou útočník Kevin Davies.

Výsledky pátého kola Premier League

Stoke - West Ham United 1:1 (48. Jones - 32. Parker),
Aston Villa - Bolton 1:1 (13. A. Young - 35. K. Davies),
Blackburn - Fulham 1:1 (30. Samba - 56. Dempsey),
Everton - Newcastle 0:1 (45. Ben Arfa),
Tottenham - Wolverhampton 3:1 (77. Van der Vaart z pen., 87. Pavljučenko, 90.+1 Hutton - 45. Fletcher),
West Bromwich - Birmingham 3:1 (51. vlastní Dann, 59. Odemwingie, 69. Olsson - 15. Jerome),
Sunderland - Arsenal 1:1 (90.+5 Bent - 13. Fábregas).