Ronaldo trefil Realu vítězství, tři body vybojovalo i Atlético

22:37aktualizováno  16. března 0:05
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid zdolali ve španělské lize Málagu 1:0 a v čele tabulky jim zůstal tříbodový náskok před Atléticem. Městský rival totiž v duelu 28. kola uhrál stejný výsledek doma s Espaňolem Barcelona. Třetí FC Barcelona, která ztrácí na Real sedm bodů, hraje v neděli s Pamplonou.

Gareth Bale (vpravo) a Nordin Amrabat. foto: ČTK/AP

Real šel do sobotního duelu se sérií 18 ligových zápasů bez porážky a 29 celkově ve všech soutěžích. Její prodloužení mu nepřekazil ani někdejší kouč královského klubu Bernd Schuster na lavičce Málagy.

O jedinou branku utkání se postaral ve 23. minutě kanonýr Cristiano Ronaldo, který si po přihrávce Garetha Balea navedl míč do pokutového území a zamířil k tyči. Portugalec vede se 25 góly tabulku střelců La ligy o tři trefy před Diegem Costou z Atlética.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo

Levante - Vigo 0:1 (19. Nolito)

Vallecano - Almería 3:1 (57. a 77. Larrivey, 38. Bueno - 72. Soriano)

Málaga - Real Madrid 0:1 (23. Ronaldo)

Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 1:0 (55. Costa).

Atlético si v úterý doma zajistilo přesvědčivou výhrou 4:1 nad AC Milán první postup do čtvrtfinále Ligy mistrů od roku 1997, v lize byl ale nedávný pohárový duel na výběru Diega Simeoneho znát. Proti devátému Espaňolu čekal madridský tým na svém stadionu na gól až do 55. minuty, kdy rozhodl Costa.

Celta Vigo v pohledném utkání zdolala 1:0 Levante. Jedinou branku vstřelil v 19. minutě Nolito, jinak se činili především brankáři. Několik jasných šancí vychytal gólman valencijského celku Keylor Navas a výborné zákroky předvedl i jeho protějšek Yoel Rodríguez, kterého navíc při pokutovém kopu Davida Barrala zachránila branková konstrukce.

Ze sestupových příček se vymanilo Vallecano díky domácímu triumfu 3:1 nad Almeríou. Rayo se zásluhou třetího vítězství za sebou dostalo tři body před svého soupeře, který je naopak po sérii tří proher předposlední.