Ronaldo vyšel naprázdno, Real přesto vyhrál a dostal se do čela

17:57
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid vyhráli ve 4. kole španělské fotbalové ligy po brance Karima Benzemy nad Granadou 1:0 a posunuli se do čela průběžné tabulky. „Bílý balet“ dosud v ligové sezoně neinkasoval.

Cristiano Ronaldo (vlevo) z Realu Madrid v souboji s Davidem Lombanem z Granady. foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 4. kolo

Real Madrid - Granada 1:0 (55. Benzema)

Valencie - Betis Sevilla 0:0

Eibar - Atlético Madrid 0:2 (62. Correa, 77. Torres)

Real Sociedad - Espanyol Barcelona 2:3 (20. Agirretxe, 86. Jonathas - 44. Moreno, 71. Roco, 90. Perez)

Real se ovšem na vítězství pořádně nadřel. V první půli oba týmy neproměnily několik šancí, hosté navíc přišli o vstřelený gól El Arabiho, kterému rozhodčí velmi sporně odmával ofsajd.

Domácí se prosadili po deseti minutách druhé půle, kdy si na přesný centr Isca naběhl Karim Benzema a hlavou poslal míč do sítě. Těsné vítězství už Real dokázal udržet, navíc měl několik šancí na zvýšení náskoku.

Aktivní byl především Cristiano Ronaldo, ale po osmi gólech z posledních dvou zápasů se tentokráte neprosadil.

Líto mu to ovšem být nemusí, Real se minimálně do nedělního zápasu Barcelony dostal do čela tabulky. Navíc poprvé od roku 1975 dokázal v prvních čtyřech ligových zápasech udržet čisté konto.

Hned za Real se dostalo Atlético, které po brankách Correy a Torrese vyhrálo 2:0 v Eibaru. Další účastník Ligy mistrů Valencie doma pouze remizovala s Betisem Sevilla. Jihošpanělský klub nevyhrál na vlastním stadionu ve všech soutěžích už třetí zápas za sebou, což se mu stalo poprvé pod vedením trenéra Nuna.