13:40
MADRID/PRAHA - Aktuální držitel Zlatého míče, tedy nejlepší fotbalista současnosti, Cristiano Ronaldo z Realu Madrid má problém. V odvetě španělského Superpoháru proti Atlétiku Madrid (0:1) dvakrát pěstí udeřil soupeře. Rozhodčí mu však za prohřešek udělil jen žlutou kartu.

Zklamaný Cristiano Ronaldo. foto: Reuters

Španělská fotbalová federace RFEF se k pátečnímu incidentu nevyjádřila. Disciplinární komise se tak případem nejspíš zabývat nebude.

Co přesně se stalo?

Real Madrid prohrával 0:1 po gólu Maria Mandžukiče a potřeboval alespoň vyrovnat, aby zápas o španělský Superpohár dotáhl do prodloužení. To se mu však nedařilo.

Nedařilo se ani Ronaldovi, jenž nastoupil až v průběhu druhého poločasu. Dvojnásobný držitel Zlatého míče ukázal frustraci na konci zápasu, když ho při rohovém kopu hlídal Diego Godín. Ronaldo se nemohl dostat ze sevření soupeře, a tak ho dvakrát udeřil pěstí.

Verdikt rozhodčího? Faul, ale jen žlutá karta, vyloučení není nutné. Na incident se můžete podívat v následujícím videu.