Robben rozhodl tvrdé utkání LM v Mnichově, Bayern má k finále blíž

22:39aktualizováno  22:48
PRAHA/MNICHOV - Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v prvním semifinále Ligy mistrů francouzský celek Olympique Lyon 1:0 brankou Arjena Robbena a jsou tak blíže postupu do finále celé soutěže. Odveta se hraje ve Francii příští úterý. Tvrdé utkání toho fanouškům kromě ostrých zákroků a dvou červených karet příliš nenabídnul.

Radost Robbena po vstřeleném gólu. foto: Reuters

Utkání v moderní Allianz Aréně rozhodně nevstoupí do historie fotbalu jako to nejkrásnější. Vyjma ostrých zákroků (jednoho brutálního) a parádní trefy Robbena toho fanouškům nejoblíbenější kolektivní hry na světě příliš střetnutí Bayernu s Lyonem nenabídlo.

Hosté totiž gólmana Butta ohrozili za celých devadesát minut pouze jednou, když ve 44. minutě vypálil Källström podařenou střelu ze třiceti metrů. V té době hrál již Lyon přesilovku, o šest minut dříve totiž Ital Rosetti správně vyloučil domácí modlu Ribéryho za hrůzný faul na Lisandra  - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Bayern - Lyon.

Ten před svým zkratem stačil dvakrát vystrašit hostující obranu, jeho první střela ale skončila mimo branku Llorise, druhou zablokovali stopeři Lyonu. A poté již přišlo hloupé vyloučení...

Z přesilovky se ale fotbalisté francouzského celku neradovali dlouho. Na začátku druhé půle si nechal za dva fauly na polovině hřiště dát žluté karty stoper Toulalan a v 54. minutě zamířil také pod sprchy.

O čtvrt hodiny později přišel na řadu jediný pořádný fotbalový moment zápasu - z pravého křídla si to zamířil na střed hřiště Robben, z pětadvaceti metrů natáhl levačkou a jeho střela i za přispění lehké teče Müllera skončila v síti - 1:0.

Arjen Robben a kouč Bayernu Luis van Gaal.

Hosté se na odpověď nezmohli, jejich pokus o závěrečný tlak byl hodně platonický. Hráči bavorského týmu drželi soka daleko od své branky, za dalším gólem v soupeřově síti se ale také příliš nehrnuli a tak se skóre už nezměnilo.

Bayern si vypracoval slušnou výchozí pozici do odvety na francouzské půdě, která je naplánovaná na příští úterý. Lyonští budou muset k historickému postupu do finále Ligy mistrů předvést  výrazně více než v prvním zápase.

SEMIFINÁLE LIGY MISTRŮ

Bayern Mnichov - Olympique Lyon 1:0 (0:0)
Branka: 69. Robben. Rozhodčí: Rosetti - Calcagno, Ayroldi (všichni It.). ŽK: Pranjič - Toulalan. ČK: 37. Ribéry - 54. Toulalan. Diváci: 66 000.

Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Contento - Robben (85. Altintop), Schweinsteiger, Pranjič (63. Gomez), Ribéry - Müller - Olič (46. Timoščuk).

Lyon: Lloris - Reveillere, Cris, Toulalan, Cissokho - Ederson (70. Bastos), Gonalons, Pjanič (55. Makoun), Källström, Delgado (79. Govou) - Lisandro López.