Penalta byla zvláštní, uznal Dočkal. Sparta v nastavení otočila zápas na Dukle

21:25
PRAHA - Fotbalisté Sparty otočili dohrávku 19. kola Synot ligy s Duklou a po výhře 2:1 stáhli náskok vedoucí Plzně na osm bodů. Oba vedoucí týmy tabulky si to rozdají v neděli na Letné. Svěřenci kouče Zdeňka Ščasného vstřelili oba góly až v posledních devíti minutách hry. Nejprve snížil v 88. minutě Juliš, aby v šesté minutě nastavení potrestal spornou červenou kartu pro domácího brankáře Filipa Radu za oplácení vůči Davidu Lafatovi proměněnou penaltou Bořek Dočkal.

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha (vítězná radost Sparty). foto: ČTK

„Lafata kopal do míče Radičovi, chtěl dostat míč do sítě. Radič (Filip Rada) to nevydržel a oplácel. Alespoň tak nám to vysvětlil rozhodčí,“ řekl pro Českou televizi po zápase záložník domácí Dukly Marek Hanousek.

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha (vyloučený Rada radí Vrzalovi).
FK Dukla Praha - AC Sparta Praha. Ondřej Vrzal na penaltu Dočkala nedosáhl.

„Nejtěžší penalta v životě. Ne snad kvůli té situaci a závěru, ale hlavně kvůli tomu, že si do branky stoupl hráč z pole a člověku v tu chvíli létají v hlavě myšlenky, které tam nepatří. Penalta byla hodně zvláštní, nám zase neuznali gól, nevím, jak to tam bylo. Myslím, že to rozhodčí zbytečně vyhecoval na obě strany,“ přidal svůj pohled na věc hostující Bořek Dočkal.

NA HEKTICKÝ ZÁVĚR ZÁPASU DUKLA VS. SPARTA SE PODÍVEJTE ZDE!

O čem oba mluvili? O hodně vyhecovaných posledních minutách dohrávky, kterou měli přitom domácí skvěle rozehranou. Už ve 34. minutě poslal Duklu do vedení přesnou hlavičkou Tetour a přestože měli poté sparťané tlak, nic kloudného z něj dlouho nedokázali vytěžit.

Dukla Praha - Sparta Praha 1:2 (1:0)

Branky: 34. Daniel Tetour - 88. Juliš, 90.+6 Dočkal z pen. Rozhodčí: Kocourek - Peřina, Pochylý. ŽK: Vrzal - Lafata, Dočkal. ČK: 90.+2 Rada (Dukla). Diváci: 5762.

Dukla: Rada - Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (85. Smejkal) - Néstor, Mareš (79. Beauguel), Manzia (69. Čajič). Trenér: Kozel.

Sparta: Bičík - Brabec, Kováč (70. Jiráček), Costa - Vácha (62. Fatai) - Mareček, Dočkal, Frýdek, Krejčí - Lafata, Juliš. Trenér: Ščasný.

Naopak po chybách obou stoperů Jakuba Brabce a Radka Kováče i brankáře Davida Bičíka, měli na kopačkách gól Manzia a střídající Čajič. Jenže v prvním případě selhal útoční Sparty, ve druhém svůj kiks na brankové čáře odčinil sparťanský gólman.

Hosté tak dostali šanci na obrat. Hlavička Lafaty letěla v 78. minutě ještě nad, o tři minuty později trefil Krejčí tečovanou střelou břevno Radovy branky. Sparťané se dočkali až v 88. minutě, když se krásnou střelou z hranice vápna dokázal prosadil Juliš. Tomu přitom pár desítek vteřin předtím neuznali rozhodčí regulérní branku po domnělém ofsajdu.

„Šli jsme štěstí naproti. Jsem rád, že se k nám tentokrát otočilo čelem,“ okomentoval tlak svých svěřenců kouč hostí Zdeněk Ščasný, který si během duelu několikrát vyměňoval své poznatky a názory s domácím lodivodem Lubošem Kozlem.

Spartě ale pro udržení titulové naděje remíza nestačila, potřebovala nutně tři body. Těch se nakonec dočkala v nastavení. Jiráček hlavičkoval v 93. minutě míč, který k Radovi na brankové čáře ještě hrudí (či rukou?) sklepl Lukáš Štětina.

Vyloučený Rada radí Vrzalovi

Hlavní Tomáš Kocourek hru nepřerušil, čehož využil Lafata a snažil se dokopat balón do sítě. Následoval pohlavek od brankáře Dukly, který ocenil hlavní rozhodčí červenou kartou a penaltou pro hosty, jelikož se tak stalo ještě v nepřerušené hře.

„Chytil jsem míč, měl jsem ho na lajně, Lafata přiběhl a začal mě okopávat. Zaslechl jsem písknutí, tak jsem mu dal pohlavek. Byla to klukovina, červená karta asi ano, ale nikdy bych takto nereagoval, kdyby nebyla hra přerušená, kdybych neslyšel písknutí. Sudí mi pak říkal, že viděl až moje oplácení,“ smutnil po zápase Rada.

Ondřej Vrzal na penaltu Dočkala nedosáhl.

Toho v brance proti penaltě Dočkala zastoupil Ondřej Vrzal. Směr střely sice vystihl, na míč ale nedosáhl. Sparta tak „minutu po dvanácté“ senzačně otočila vývoj zápasu na 2:1 a ještě stále může snít o neméně senzačním zisku mistrovského titulu. Hodně o jejích ambicích napoví nedělní šlágr 26. kola mezi ní a vedoucí Plzní.